Kameron Arčer u belom dresu (©Reuters)

Arčer odapeo još jednu strelu u metu i pokazao da je sazreo za povratak na Vila Park (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.04.23. | 23:12

Mladi napadač stigao do desetog gola za Midlsbro, ali u porazu od Lutona - 1:2

Iako ga je prošlog leta hvalio za nastupe u pripremnim mečevima i zadržao u prvom timu Aston Vile, Stiven Džerard je po početku sezone retko računao na Kamerona Arčera. Mladi napadač sakupio je samo šest nastupa za klub iz Birmingema, svih šest ulascima s klupe, pa je Džerardov naslednik na klupi, Unai Emeri, odlučio da ga tokom zimskog prelaznog roka ponovo pošalje na pozajmicu. Posle niželigaša Solihal Mursa, te drugoligaša Prestona, odlučeno je da 21-godišnjak iz Volsola nastavi da stiče iskustvo u Čempionšipu. Izabran je Midlsbro i, ispostavilo se, bila je to odlična odluka po Arčera.

U meču 44. kola drugog ranga engleskog fudbala, protiv Lutona u gostima, postigao je svoj 10. gol u 18. prvenstvenom nastupu za Boro, a sakupio je i šest asistencija. Sjajno je reagovao Arčer na dodavanje Kruksa, međutim, to nije bilo dovoljno njegovom timu. Luton je uspeo da preokrene i pobedom 2:1 sačuva treće mesto uoči plej-ofa za plasman u Premijer ligu. Na dva kola pre kraja ligaškog dela Midlsbro zaostaje četiri boda, ali ukoliko preskoče svoje prepreke u polufinalu doigravanja, ponovo ćemo gledati duel ovih timova i to na Vembliju, u meču za plasman u viši rang.

U dosadašnja dva okršaja ove sezone slavili su domaćini, oba puta 2:1, s tim da je na Riversajdu bilo dosta neizvesnije, jer je Midlsbro do pobede stigao u nadoknadi.

Gol perspektivnog Kamerona Arčera iz 40. minuta, po povratku sa odmora anulirali su Tom Lokjer nakon kornera u 49. i Karlton Moris iz penala u 67. minutu.

S ovom pobedom Luton je produžio niz bez poraza na 12 utakmica (osam pobeda i četiri remija). Da su ranije uhvatile ritam, Šeširdžije bi možda mogle i do druge pozicije, odnosno direktnog plasmana u Premijer ligu. Ovako, šanse su minimalne, jer Šefild Junajted pored četiri boda prednosti ima i dva meča manje.