Arsenal i Venger su krenuli po trofej i Ligu šampiona: Ozil, Monreal, Belarin i Miki su prejaki za Šveđane! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.02.18. | 20:42

Tobdžije sigurne protiv Estersunda - 3:0

Arsenal i Arsen Venger su krenuli po trofej u Ligi Evrope i plasman u Ligu šampiona! Put Tobdžija ka cilju zvanom najelitnije klupsko takmičenje na svetu se suzio, što je navelo francuskog stručnjaka da izvede vr.o respektabilan sastav na gostovanju švedskom Estersundom. Posledica: Arsenal je već večeras overio plasman u osminu finala - 3:0.

Letimičan pogled na izbor Arsena Vengera, ukazivao je da jedna od najvećih senzacija ovogodišnje Lige Evrope nema čemu da se nada. Tu su bili Ozil, Monreal, Beljarin i Mhtarijan.

Arsenal je bio aposlutni gospodar dešavanja u Švedskoj. Zaključali su loptu Vengerovi momci, krenuli od prvog minuta da bombarduju gol domaćina. Međutim, pritisnuti ofanzivom rivala fudbaleri Ostersunda su sami sebi pucali u slepočnicu.

Kod prvog gola golman Estersunda Ali Keita je kriminalno reagovao. Prkatično je odbio loptu pravo na nogu Monrealu kome nije bilo teško da postigne pogodak. Domaćin je praktično ostavljen bez šanse. Estersund u takvoj situaciji nije mogao dugo da drži glavu iznad vode.

Štoper domaćina Sorensen se u 26.minutu previše poigravao u svom šesnestercu. Dozvolio je Elneniju da mu iščeprka loptu, nastavi akciju Arsenala koji je nespretnom reakcijom na gol liniji završio Papajanopolos. Pogodio je sopstvenu mrežu.

Nisu mogli domaćini da papriraju Arsenalu,kasnili su konstantno... Rasploženi Ozil je posle karakteristične akcije za lonodonski klub još jednom pogodio mrežu Estersunda. Imali su domaćini šansu da donekle poprave utisak, ali je Ospina odbranio udarac Petersona sa 11 metara.