Aue opljačkan mora u baraž, Braunšvajg trećeligaš (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.05.18. | 17:30

Fortuna kao gost pobedila Nirnberg u finalu Cvajte - 3:2

Jedina dilema pred poslednje kolo u Cvajti bila je ko će uz Kajzerslautern direktno u treću ligu, a ko u baraž za opstanak. Na kraju, posle finalnih 90 minuta odlučeno je da iz lige direktno ispadne Ajntraht Braunšvajg, a da kroz baraž sa trećeplasiranim iz Drajte (Karlsreue) igra Ercgebirge Aue, koji je surovo opljačkan danas na gostovanju u Darmštatu.

Neverovatno kako pomoćnici i glavni sudija Seren Štorks nisu videli kada je u petom minutu lopta prešla gol-liniju domaćina posle udarca jednog fudbalera Auea (vidi se lepo na fotografiji), a u prvom poluvremenu gostima je poništen još jedan gol (istina ispravno zbog ofsajda), a nije im sviran ni čist penal. Darmštat je u drugom poluvremenu iskoristio činjenicu da su se gosti umorili i pogotkom Terensa Bojda u 87. minutu ostvario pobedu vrednu opstanka.

Što se tiče Braunšvajga, on nije zaslužio ništa drugo do direktnog ispadanja iz Cvajte pošto je demoliran na gostovanju u Kilu. Bilo je čak 6:2 za domaćina, a rezultat na severu Nemačke treba da opomene i fudbalere Volfzburga da neće imati lak posao u baražu za Bundesligu koji počinje u sredu. Blistao je četvorostruki strelac za Kil, vezista Stiven Leverenc, a zanimljivo da je najbolji strelac Cvajte Marvin Dukš (18 golova) danas odmarao na klupi za rezerve.

U derbiju poslednjeg kola i okršaju za drugoligašku "salataru", Fortuna je kao gost pobedila Nirnberg posle sjajnog preokreta sa 3:2. Der Klub je vodio sa 2:0 posle samo 12 minuta, ali su malo pomalo u nastavku gosti iz Dizeldorfa okretali rezultat i preko štopera Kana Ajhana u nadoknadi stigli do vredne pobede i titule.

NEMAČKA 2 - 34. kolo

Bilefeld - Sandhauzen 0:0

Bohum - Regenzburg 1:1 (0:0)