Betis i Espanjol ubili svoje evropske snove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.04.19. | 23:00

Domaćin se spasao poraza u 94. minutu

Podseti me, šta to beše poraz? Muzika za uši navijača Espanjola svirala je i u Sevilji sve do 94. minutu, kada se pretvorila u labudovu pesmu za Ligu Evrope. Espanjol je na Benito Viljamarin stadionu odigrao šestu zaredom utakmicu bez poraza, ali mu je u sudijskoj nadoknadi  Betis izbio dva boda iz džepa - 1:1.

Duel Betisa i Espanjola bio je okršaj timova iz sredine tabele. Imali su isti broj bodova, po 43, pre ovog, poslednjeg meča 35. kola Primere. Pobedniku bi tri boda donela šansu da ostane u igri za Ligu Evrope. Za poraženog bi sezona, praktično, bila završena.

I na kraju najgora opcija i za domaćina i gosta – podela bodova. Imao je Espanjol vođstvo od 37. minuta, kada je Darder pogodio mrežu Betisa. Samo dva minuta delila su tim iz Barselone od trijumfa, ali je u 94. minutu Fedal majstorski izjednačio.

I sada sa po 44 boda obe ekipe mogu da se pozdrave sa Evropom. Tri kola pre kraja Bilbao, koji drži to sedmo mesto, ima šest bodova više. Teorija postoji, realnost ipak kaže – preteško za prestizanje.

Espanjol je niz bez poraza produžio na šest utakmica. Betis je u poslednji čas prekinuo svoju crnu seriju od tri vezana poraza. Malo je nedostajalo da bude i četvrti.

ŠPANIJA 1 - 35. KOLO

Bilbao - Alaves 1:1 (1:1)