Biser zasijao na Karađorđu! Voša prvi put u sezoni vezala dve pobede

Vreme čitanja: 4min | pet. 29.09.23. | 20:34

Supertalentovani Mihailo Ivanović postigao prve golove u seniorskom fudbalu za Novosađane i doneo im pobedu startu 10. kola Mozzart Bet Superlige protiv IMT-a (2:1)

Na krilima onog velikog trijumfa nad Javorom golovima u nadoknadi vremena (2:1), Vojvodina je želela da prvi put u ovoj sezoni veže dve pobede – i na kraju je u toj nameri uspela, uz dosta poteškoća. Fantastično veče imao je Vošin biser Mihailo Ivanović, koji je sa dva pogotka (prvi golovi za seniorski tim) doneo ceo plen Staroj dami i tako se na najbolji način zahvalio strategu Ranku Popoviću koji mu u poslednje vreme ukazuje šansu od starta – 2:1 (1:1).

Perspektivni napadač Novosađana je već u 12. minutu prvencem u dresu Novosađana doneo prednost domaćinu, a onda je u 73. minutu još jedanput otključao bravu IMT-a za velika tri boda.

Delovao je IMT poprilično bezopasno u prvom poluvremenu, ali je Staru damu opomenuo Miloš Luković (prvi gol mu poništen zbog ofsajda), da bi u finišu prvog poluvremena ponovio egzekuciju i doneo poravnanje pred odlazak na odmor. U nastavku su gosti bili čak i opasniji rival, a onda je na scenu stupio još jednom Ivanović i petnaestak minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Imala je od starta Vojvodina inicijativu, a do vođstva je stigla iz prve prave prilike, već u 12. minutu. Iz kornera je odlično centrirao Andrija Radulović, a još boljom reakcijom mladi napadač Mihailo Ivanović pogodio mrežu IMT-a. Bio je to prvenac za seniorski tim Lala talentovanog napadača, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Sampdoriji, za čiji je prvi tim i debitovao pod palicom Dejana Stankovića. Mogao je lako do drugog pogotka još sredinom prvog dela igre, ali je njegov pokušaj zaustavio Gordić, a onda na odbitak zakasnio Malbašić, pa su Lale propustile šansu da dođu do zapažene prednosti. Ipak, aktivirao se Mihailo u drugom poluvremenu, kada je bilo najpotrebnije, prelomivši meč u korist Stare dame.

S druge strane, IMT je delovao bezopasno, ali “Traktoristi” su u 18. minutu pokazali kako znaju da budu nezgodni kada im se ukase višak prostora. Posle brze akcije loptu je tada iza leđa Carevića rutinski smestio Miloš Luković na centaršut Radočaja, ali je dosuđena ofsajd pozicija. Izgleda da to Novosađani nisu shvatili previše ozbiljno – u međuvremenu gradili strpljivo napade, ali je nedostajao bolji završni pas – pa su gosti po principu “kopi-pejst”, stigli do izjednačenja. Igrao se 41. minut, Carević je nesigurno odreagovao, opet je centrirao Vladimir Radočaj, a sa pet metara Milošu Lukoviću nije bilo teško da pogodi metu. Tako je napadač IMT-a nastavio dobru golgetersku formu i vratio u život gostujuću ekipu u finišu prvog poluvremena.

Pamtiće se današnji meč i po prvom nastupu bivšeg kapitena Vojvodine Stefana Đorđevića posle čak sedam meseci pauze. Imajući to u vidu, pružio je i više nego dobru partiju, a da je bio koncentrisaniji u poslednjim momentima prvog poluvremena mogao je i do gola, ipak loptu je iz velike blizine lansirao preko prečke (mada je dosuđena ofsajd pozicija).

Obe ekipe ušle su otvoreno u drugi deo, ali ni Vojvodina ni IMT nisu stvarali prave prilike. Ipak, za nijansu su gosti bili nešto konkretniji, posebno preko vrlo agilnog Miloša Lukovića.

Novosađani nisu uspevali da kreiraju nijednu ozbiljniju priliku, pa je Popović pokušao da razdrma ekipu ulaskom Kembela. Ispostavilo se kao produktivno, jer je Jamajkanac učestovao u akciji kod drugog gola, kada je posle odličnog centaršuta Stefana Đorđevića pogodio Mihailo Ivanović, postavivši konačnih 2:1.

VOJVODINA – IMT 2:1 (1:1)