Slavlje igrača Blekburna (©Reuters)

Blekburn jedini maksimalan u Čempionšipu, Midlzbro i dalje bez pobede

Vreme čitanja: 3min | ned. 14.08.22. | 18:01

Šefild junajted prekinuo crni niz na Riversajdu, čak 11 minuta nadoknade na Ivud parku

Midlsbro je u sezonu 2022/2023. ušao kao jedan od glavnih kandidata za plasman u Premijer ligu, međutim, posle prva tri kola Čempionšipa tim sa Riversajda i dalje nema pobedu. U prvom kolu ekipa Krisa Vajldera igrala je 1:1 sa VBA kod kuće, zatim je poražena u gostima od Kvins Park Rendžersa 2:3, a ove nedelje je ponovo na domaćem terenu došla samo do boda.

Šefild junajted je remijem 2:2 uspeo da prekine crni niz na Midlzbroovom Riversajdu i ostane neporažen posle četiri uzastopno izgubljene utakmice bez postignutog gola. Nisu, ipak, gosti uspeli da dođu do prve pobede na ovom stadionu u 21. veku ni posle osam mečeva, a dvaput su vodeli.

Prednost Šefildu već u 3. minutu doneo je norveški vezista Sander Berge, ali ju je u 14. anulirao Čuba Akpom svojim prvim od dva gola u ovom meču. Drugi je postigao u 82. minutu, za spas od poraza pošto je prethodno Rajan Džajls u 68. postigao autogol.

Očigledno će trebati Midlzbrou vremena da se privikne na život bez Đeda Spensa (otišao u Totenhem) i Markusa Tavernijea (Bornmut), dvojice najboljih igrača prošle sezone.

Sa ulogom favorita na startu prvenstva najbolje se nosi Blekburn, koji je i prošle sezone dugo bio konkurent za plasman u viši rang. Četa Jona Dala Tomasona ima tri od tri, pošto je posle Kvins Park Rendžersa (1:0) i Svonsija (3:0) bila bolja i od Vest Bromvič Albiona - 2:1 (1:0).

Golovima u najgorem momentu po rivala, krajem prvog i početkom drugog poluvremana, domaćini su ošamutili rivala, koji je uspeo da vrati neizvesnost pola sata pre kraja, ali ne i da izbegne prvi poraz u sezoni posle dva remija. Strelci za Blekburn bili su Ben Brereton Dijaz u 41. i Sem Galager u 47, dok je za goste pogodio Gredi Diangana u 59.

Probao je trener gostiju iz okoline Birmingmea, Stiv Brus, da prodrma svoj tim trostrukom izmenom samo dva minuta posle smanjenog zaostatka, ali nije uspeo. Rezultat se do kraja nije menjao, uprkos čak 11 minuta nadoknade drugog dela.