Brižova jalova pobeda, Standard preko kupa napada Evropu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 08.02.18. | 22:59

Tim iz Liježa ranim golom praktično rešio ishod revanša

Fudbaleri Briža nisu uspeli da nadoknade tri gola minusa, ali su ipak ostvarili jalovu pobedu nad Standardom - 3:2 (1:1).

Pred nemogućim zadatkom bili su fudbaleri nekadašnjeg šampiona Belgije u revanšu polufinala Kupa Belgije, ali su se hrabro borili do samog kraja. Da posao bude još teži i komplikovaniji pobrinuo se Portugalac iz redova Standarda - Orlando Sa. Njegov pogodak već u petom minutu učinio je da Briž praktično narednih 85 minuta provede u gotovo beznadežnom lutanju, iz kojeg su opet izvukli pobedu.

Možda bi utakmica imala još neizvesniji tok da je gol za izjednačenje stigao ranije, ali on je viđen tek u 42. minutu, kada je Hans Vanaken pronašao put do mreže. Sledeći gol domaćin pao je u 63. minutu preko Abdulaja Dijabija i već tada bilo je jasno da su šanse za čudo gotovo nepostojeće.

Za miran san fudbalera Standarda pobrinuo se Reno Emond u 72. minutu, pa je tako i spektakularan pogodak Jordija Klasija nekoliko trenutaka kasnije bio samo protokolaran.