Budimir probudio uspavani Dinamo, Škendija preživela Šerifovu “pucnjavu” (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 31.07.18. | 20:58

Hapoel poveo sa 2:0 protiv Modrih, ali na kraju nije bilo pobednika

Prespavao je zagrebački Dinamo prvo poluvreme duela sa Hapoel Ber Ševom u Izraelu, moglo je da mu se obije o glavu, ali je na kraju bilo 2:2 i manje-više rutinski se plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jasno je da je zagrebačke Modre uspavala ubedljiva pobeda od 5:0 iz prve utakmice na Maksimiru, a Hapoel je jurnuo napred od prvog sudijskog zvižduka u pokušaju da iskoristi prednost domaćeg terena.

I bukvalno u prvom napadu na meču Hapoel je mogao da povede, ali je Nvakeme sa desetak metara šutirao pored desne stative. Ali, u 14. minutu nije bilo greške i nigerijski vezista Džon Ogu kaznio je nonšalantnost gostujuće odbrane. Prednost Hapoela duplirao je Petar Stojanović autogolom u 34. minutu i tada je izgledalo da bi domaćin mogao ovaj duel da učini veoma, veoma interesantnim.

Ipak, u drugom poluvremenu je izgledala upalilo to što je trener Dinama Nenad Bjelica. A čovek koji je vratio Modre u život bio je iskusni napadač Mario Budimir. Prvo je u 49. minutu smanjio na 2:1 posle dodavanja Danija Olma, a onda se pet minuta kasnije našao u ulozi asistenta,  a mrežu Hapoela zatresao je Izet Hajrović.

Veliki uspeh ostvarila je makedonska Škendija koja se takođe plasirala u treće kolo kvalifikacija za LŠ, nakon što je na gostovanju Šerifu u Tiraspolju odigrala bez pogodaka.

U prvoj utakmici makedonski šampion je pobedio sa 1:0, a u revanšu se Škendija opredelila uglavnom za odbranu sopstvenog gola.

I to je gostujućim fudbalerima pošlo za rukom, mada valja istaći da je Šerif zaista bio znatno opasnija ekipa, pogotovo u prvom poluvremenu kada su domaći pogodili i stativu. Šerifu preostaje da sreću potraže u nastavku kvalifikacija za Ligu Evrope.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - DRUGO KOLO (REVANŠ MEČEVI)

Šerif - Škendija 0:0 /prvi meč 0:1/