Burak je čudo, sad to zna i Lukač - 19 utakmica, 19 golova!

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.03.18. | 20:13

Trabzon savladao Ahisar u gostima - 3:1

Napisali smo u najavi da je ovo „meč za navijače“. I bi tako. Opušteni Ahisar i Trabzon tačku na 25. kolo turskog prvenstva stavili su goeladom, koju ipak više slave gosti - 3:1 za tim iz grada na obalama Crnog mora.

U utakmici bez rezultatskog pritiske istakao se Burak Jilmaz, napadač Trabzona je pobedu ukrasio pogotkom i asistencijom. I to samo u razmaku od dva minuta, kad je u finišu overio tri boda, pošto je na isteku nadoknade prvog poluvremena Milana Lukača „načeo“ Okaj Jokuslu.

Inače, asistencija Buraka Jilmaza bila je njegova prva u turskom fudbalu još od decembra 2015. Ipak je njegov posao da daje golove. A to radi sjajno. Statistika potvrđuje: 19 utakmica - 19 golova. Da nema poodmaklog Bafetimbija Gomisa (25) bio bi prvi strelac lige...

I da ne zaboravimo: Ahisar, predvođen srpskim golmanom Milanom Lukačem, pretrpeo je tek prvi poraz posle četiri vezane pobede. No, za opstanak ne mora da brine, čak devet bodova je iznad opasne zone...

TURSKA 1 - 25. KOLO

Alanja - Bašakšehir 4:1 (1:0)