Radost crno-belih...

Čika Duško, ovo je za tebe (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 16.08.18. | 22:20

Na 34. godišnjicu smrti jednog od najčuvenijih navijača Partizana, crno-beli pobedili Nordsjiland (3:2) i osigurali plasman u plej-of Lige Evrope protiv Bešiktaša

Zoran Mirković probudio je Partizan i odveo ga u plej-of Lige Evrope. Crno-beli su i u revanšu trećeg kola kvalifikacija savladali danski Nordsjiland sa 3:2 (3:1) i zakazali dvomeč sa starim znancem, Bešiktašem. A suština svega što je Mirković do sada uradio sa Partizanom mogla bi da stane u jednu od legendarnih izjava ljubimca Grobara, Duška Vujoševića koja glasi:"Borba, bre!". A dodatnu težinu ovom trijumfu daje i činjenica da je ostvarena na 34. godišnjicu od smrti jednog od najpoznatijih navijača Partizana, Duška Radovića.

Večeras su crno-beli odigrali sigurno najkvalitetniju partiju od početka sezone, a da je Rikardo bio malo precizniji u nekoliko navrata, mogli su Danci i još gore da se provedu u Humskoj. Od one trome i uspavane ekipe na početku sezone pod Miroslavom Đukićem, Partizan je postao borben, igrači su imali onu iskru u očima koja ih je terala da ginu za svaku loptu, na svakom delu terena. I u prvih 70 minuta delovao je Partizan prilično sigurno, mada je jasno da je pred Mirkovićem veliki posao. Pogotovo s obzirom na renome sledećeg rivala, koji će u četvrtak gostovati u Humskoj.

Pored borbenosti, pokazalo se da je jedan od jačih aduta crno-belih igra iz prekida, jer su i prvi i treći gol postigli na taj način. Nordsjiland je uspeo da povede u devetom minutu, kada je Damsgard sjajnim pasom raspulutio odbranu Partizana, a Andreas Skov Olsen rutinski savladao Vladimira Stojkovića. Ali, ovaj put crno-beli ta situacija nije presekla i samo dva minuta kasnije usledio je gol desnog beka Nemanje Miletića, koji je večeras odigrao verovatno jednu od najboljih partija otkako je došao u klub. Njemu uz rame su bili Danilo Pantić zbog dve asistencije i Marko Janković - gol i asistencija.

PARTIZAN - NORDSJILAND 3:2 (3:1)
/Nemanja R. Miletić 11, Janković 30, Marković 35 - Skov Olsen 10, Amon 78/

Stadion: Partizan
Sudija: Tover Kristo (Estonija)

PARTIZAN: Stojković – Nemanja R. Miletić, Marković, Valjente, Nemanja G. Miletić – Zdjelar, Kosović, Janković (od 70. Đerlek), Pantić (od 81 Enake), Zakarić (od 81. Smiljanić) - Gomeš.

NORDSJILAND: Larsen – Bartolec, Pedersen, Kofod, Donjoh (od 58. Amon) – Skovgard, Olsen, Vestergard, A. Damzgard (od 58. Jensen), M. Damzgard - Kudus (od 68. Jakobsen).

A od tog trenutka do kraja prvog poluvremena, Partizan je manje-više lako kontrolisao situaciju. I onda periodu od 30. do 35. minuta, videli smo turbo varijantu crno-belih. Najpre je u kontranapadu Pantić proigrao Jankovića, a ovaj pogodio rašlje za potpuni preokret i olakšanje na tribinama. Posle još jednog Pantićevog proigravanja iz kornera u 35. minutu mladi Svetozar Marković duplirao je prednost.

I sve je bilo mirno na terenu tamo negde do 15-ak minuta pre kraja. Do tada je Rikardo propustio još dve dobre prilike, nakon čega su se domaći uspavali. A Nordsjiland se polako podizao i još jednom je razotkrio ranjivost odbrane Partizana i to koliko Mirković još mora da radi sa ekipom. Amerikanac Džonatan Amon je u 76. minutu odlično reagovao pošto je prethodno Stojković odbranio jedan zicer i poslao odbitak u mrežu.

A onda opet nervoza, malo na terenu, malo i na tribinama. Taj drugi gol došao je svima kao dobar podsetnik da se ništa ne može dobiti na tacni, a valja napomenuti da je bilo još nekoliko situacija gde je Partizan "visio", kao recimo ona u kojoj je Zdjelar pogodio prečku sopstvenog gola.

Bilo kako bilo, Nordsjiland je Partizanova prošlost, a Bešiktaš je bliska budućnost. Mada su i Turci "visili" u Lincu protiv Laska, što se takođe pratilo u Humskoj i bilo je jasno kako su se navijači razočarali kad je istanbulski velikan u sudijskoj nadoknadi dao LASK-u gol za minimalni poraz i prolaz dalje.

Za kraj, s obzirom na simboliku datuma, navijači crno-belih večeras bi mogli da parafraziraju legendarnu izjavu Duška Radovića: "Molimo igrače Partizana da sledećeg četvrtka pobede Bešiktaš, a ako ne mogu, onda drugi put, u Istanbulu".

LIGA EVROPE - 3. kolo kvalifikacija (revanši)

Kairat - Sigma 1:2 (0:1),  prvi meč - 0:2
Progres - Ufa 2:2 (1:0),  prvi meč - 1:2
AEK - Šturm 5:0 (1:0), prvi meč 2:0
Helsinki - Olimpija 1:4 (0:1), prvi meč 0:3
Kopenhagen - CSKA Sofija 2:1 (1:0) /prvi meč 2:1/
Univerzitatea - Lajpcig 1:1 (0:1) /prvi meč 1:3/
APOEL - Hapoel Ber Ševa 3:1 (0:1) /prvi meč 2:2/
Midtjiland - TNS 3:1 (1:1) /prvi meč 2:0/