Čolova banda krenula punim gasom! Oni znaju kako se to radi… Lion bi da ih sačeka tamo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 15.02.18. | 22:55

Erupcija oduševljenja u Glazgovu, Atina slavi Albanca

Ko je do sada sumanjo, od večeras ne treba da se dvoumi - Atletiko Madrid je prvi favorit za osvajanje Lige Evrope! Čolo Simeone je sa Jorgandžijama već jednom osvojio ovo takmičenje pre nego što je prešao na viši nivo u Ligi šampiona i ne treba da čudi što prvi korak Atletikovog pohoda na Ligu Evrope izgleda kao šetnja u parku.

Atletiko je rasturio Kopenhagen u Danskoj sa 4:1 pošto je napravio preokret i rešio sve dileme oko plasmana u osminu finala. Može mirne duše da čeka žreb na kojem će svi moliti Boga da ne izvuku Čolove bandite.

Kopenhagen je dobro krenuo, pojačanje Viktor Fišer je dao gol petom, a onda je usledilo bolno prizemljenje. Saul je glavom izjednačio. Potom je Gameiro pogodio za preokret do poluvremena posle sjajne akcije Lukasa Ernandeza i Grizmana. Atletiko nije spuštao gas ni u drugom poluvremenu. Karasko je lansirao Grizmana u kontru i Francuz se upisao, a tačku je stavio Vitolo pošto je sam pobedio celu odbranu Kopenhagena. Atletiko prema večeras prikazanom deluje zastrašujuće…

A trofeju i finalu na svom stadionu se nada i Lion kao još jedan od favorita takmičenja. Mlada Lionova ekipa zaista igra dopadljiv fudbal i ako ovako nastavi, mogla bi da pred svojim navijačima proslavi prvi evropski trofej. Lion je zasluženo savladao Viljareal sa 3:1 i napravio ogroman korak pred revanš na Madrigalu. Talentovani Ndombele je glavom doveo domaćina u vođstvo, potom je Fekir duplirao prednost posle fantastičnog prodora Marijana Dijaza, da bi Viljareal oživeo kada je Fornals pogodio pošto mu je prethodno Čerišev šmekerski propustio loptu kroz noge. Ipak, bomba Memfisa Depaja sa 20 metara je omogućila Lionu znatno mirniji revanš u Španiji i vrlo moguće plasman u osmini finala...

A stadion u Glazgovu samo što se nije srušio od erupcije oduševljenja. Seltik je vdio žestoku bitku ceo meč sa Zenitom, više je ličilo na rat nego na fudbalsku utakmicu, ali su uporni Škoti ipak uspeli da slome Ruse i ostvare minimalnu, ali veliku pobedu. Junak pobede je bio Mekgregor koji je zakucao loptu pod prečku posle sjajne akcije Dembelea i Musonde

Grmela je i Atina kada je AEK u finišu meča ipak uspeo da izbegne poraz od Dinama i zadrži šanse pred revanš u Kijevu - 1:1. Gosti su bili bolji i poveli preko Cigankova kojem je Derliz Gonzales namestio zicer. A onda ključni momenat meča. Trener Himenez u 79. minutu uvodi albanskog vezistu Astrita Ajdarevića rođenog u Srbiji. On posle samo minut na terenu postiže izjednačujući gol glavom popto je ostao sam na drugoj stativi posle centrašuta Hrristodulopulosa