Čudesna draž Cvajte: Regenzburg od 0:3 do 4:3 protiv lidera! Preokrenuo i Drezden u Bilefeldu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.02.18. | 20:51

Dva preokreta na dve utakmice drugoligaškog ranga nemačkog fudbala

Dva meča nemačke Cvajte i ukupno 12 golova za 180 minuta fudbala u Regenzburgu i Bilefeldu. Apsolutni heroj večeri je Jan Regenzburg, koji je u 15. minutu utakmice gubio sa nestvarnih 3:0, a onda je do 65. uspeo u potpunosti da preokrene rezultat i na kraju savlada lidera Fortunu iz Dizeldorfa sa 4:3.

Domaćinu će ovo slavlje značiti na psihološkom planu, kako zbog samog preokreta, tako i zbog činjenice da se ekipa Akima Bajerlorcera približila trećeplasiranom Holštajn Kilu približila na samo bod zaostatka što je najava fantastične završnice ovog takmičenja.

Dinamo Drezden je drugiom vezanom pobedom pobegao od opasne zone, pa je sada na samo pet bodova zaostatka za istim tim Kilom. Arminija je vodila posle prvih 45. minuta golom Harterca, ali se u drugom poluvrmeenu sve promenilo. Za krunu sjajne fudbalske predstave u 79. minutu bio je zaslužan Lukas Lorzer evrogolom sa 25 metara udaljenosti.

U ovom trenutku je neviđena gužva na tabeli drugoligaškog društva nemačkog fudbala, pošto je razmak između trećeplasiranog Kila i Sankt Paulija, koji je na 12. mestu, svega šest bodova.