Da li je Briž konačno rešio problem sa golmanima?

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.07.18. | 08:22

Genkovi klinci su potencijalna "bomba" sezone

Krenuli su i Belgijanci! Standard i Anderleht su (relativno) rutinski odradili posao u prvom kolu, ostalo je da vidimo još šta će od ovih jačih klubova uraditi Briž i Genk.

Briž je, bez sumnje, prvi favorit da odbrani titulu. Sačuvan je kostur iz protekle sezone, pritom je utrošeno oko 15.000.000 evra da se pojača rotacija za Ligu šampiona. Najskuplji je bio Matej Mitrović plaćen 3.500.000 evra Bešiktašu, ali najznačajnija kupovina je Karlo Letica. Golmani su naime bili rak rana Briža. Promenili su ih petoricu, a nisu pronašli pravog. Sada se nadaju da su pogodili. Visoka očekivanja i od Arnauta Danjume, 21-godišnjeg krila pristilog iz NEC-a. I Klub Briž doduše tek treba da proda. Krilo Antoni Limbombe je blizu Hadersfilda, korpulentni napadač Vesli bi mogao za oko 12.000.000 evra u Romu ili Lacio. Takav profil igrača – visok 191 centimetar – u Brižu nemaju, ali svakako imaju najkvalitetniji sastav.

Izabrane vesti

Šampion u odbranu nacionalne titule kreće pred svojim navijačima i to protiv tima koji realno ima minimalne šanse da se izvuče, iako je pripreme završio besprekorno sa četiri pobede i to protiv ozbiljnih protivnika (Olimpijakos, na primer) te što je reč o filijali Pari Sen Žermena. Inače, na poslednjih šest odmeravanja Briža i Eupena prošlo je 4+.

Genk je potencijalno iznenađenje prvenstva. Klub koji je poznat po tome što ume da prepozna mladog igrača i potom ga proda za ogromne pare (Vilfred Ndidi, Leon Bejli, Sergej Milinković Savić, Kalidu Kulibali, Kristijan Benteke, Kevin De Brujne, Tibo Kurtoa). I sad su prodavali (Omar Koli otišao u Sampdoriju za 7.750.000 evra), ali je uvreženo mišljenje u Belgiji da imaju potentan tim. Potrošili su 12.650.000 evra, od toga 9.500.000 na četvoricu fudbalera od 18, 20, 20 i 21 godinu (Džozef Pejntsil, Džon Lukumi, Vladimir Skrečiju i Jakub Pjotrovski). Smatraju ih za tehnički najdoteraniji tim u Belgiji. Nekad se doduše muče sa efikasnošću, jer preteraju u želji za lepotom igre.

Genk gostuje Lokerenu u prvom kolu. Kada se ova dva tima sastaju, često umeju da odigraju nerešeno, tako da je ta mogućnost uvek otvorena. Prednost je na strani Genka koji je pripreme završio samo s pobedama, petardio je i luksemburšku Folu u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok je Lokeren na kraju vezao tri poraza. Lokeren nije slavio na svom stadionu protiv Genka još od 2013. godine.

Vreme RB Liga Meč Tip Kvota
Ned 14:30 1808 BEL 1 Club Brugge - Eupen kmb 1&3+ 1,50
Ned 20:00 1810 BEL 1 Lokeren - Genk ki 2 1,90
Ukupna kvota2,85

BELGIJA 1 - 1. KOLO:

Petak:

Standard - Gent 3:2 (1:1)
/Đenepo 10, Mpoku 59pen, Emon 78 - Jaremčuk 45+2, Limbombe 82/ 

Subota:

Kortrajk - Anderleht 1:4 (0:2)
/Vranješ 85ag - Santini 3, 48, 73, Dijamata 31/

Sent Truden - Serkl Briž 0:0

Zulte Varegem - Vasland Beveren 2:2 (1:0)
/Faik 4, Harbaui 64 - Boljević 85, Van Dam 90+3/

Ostende - Muskron 2:1 (0:1)
/Kapon 46, Kanesin 75 - Sambu 23/

Nedelja:

14.30: (1,28) Klub Briž (6,00) Eupen (9,50) 
18.00: (1,95) Šarlroa (3,40) Antverpen (4,10) 
20.00: (3,35) Lokeren (3,35) Genk (2,20) 

NAPOMENAKvote su podložne promenama

 

Foto: Shutterstock


tagovi

Genk

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara