Dvostruki strelac: Ludek Pernica

Dinamo spakovan u Pernicu! Viktorija okrenula Modre za 45 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.02.19. | 22:50

Zagrepčani imaju aktivan rezultat pred revanš...

Dinamo je ispustio u Plzenju gol prednosti iz prvog poluvremena, ali san o plasmanu u osminu finala Lige Evrope čak i posle poraza od 2:1 od Viktorije i dalje živi.

Ništa nije gotovo za Zagrepčane posle prvih 90 minuta u kojima su pokazali dva lica i na kraju poraženi napustili Češku. Glave im je došao momak zanimljivog imena - Ludek Pernica - defanzivac Viktorije koji ih je zaludeo u dva navrata u drugom poluvremenu i doneo prednost svom timu. Oba puta je sjajno reagovao u ofanzivi i oba puta je zakazala odbrana Modrih predvođena golmanom Livakovićem.

Dinamo je bio možda malo bolji u prvom poluvremenu kada je stigao do prednosti preko Danija Olma. Fantastično je Španac krunisao prelepu akciju i pas Bruna Petkovića u 41. minutu i majstorskim udarcem doneo prednost gostujućem timu. To je bio i jedini detalj vredan pomena iz prvog poluvremena koje je obeležila izjednačena i borbena igra na obe strane.

Međutim, drugo poluvreme je donelo mnogo bolje izdanje Viktorije. Trener Pavel Vrba osetio je da se plejmejker Čermak dosta muči, pa je šansu ukazao rezervisti Prohački odmah od 46. minuta i ispostavilo se totalno promenio tok ovog meča u korist svog tima.

Sjajno je junak utakmice Pernica u 54. minutu oteo loptu napadačima Modrih, istrčao kontru na drugu stranu, ušao u peterac i centaršut sa leve strane Francuza Bugela spreveo u mrežu Livakovića za oduševljenje na Dosan Areni i izjednačenje na 1:1.

Mogao je Dinamo odmah da im uzvrati preko Oršića koji je dobro šutirao u 59. minutu, ali je lopta otišla pored gola. Imali su gosti lepu priliku da dođu do vođstvo i u 74. i 78. minutu posle dobrih pokušaja Nikole Mora kasnije i Bruna Petkovića, ali se domaći golman Kozačik nije dao iznenaditi.

Posle svih promašaja usledila je kazna, lopta je posle kornera prošla kroz peterac, a na drugoj statici sačekao ju je spretni Pernica i drugim golom u 83. minutu doneo trijumf Viktoriji. Pogodak koji je razgalio domaćeg trenera Pavela Vrbu koji je imao dosta problema uoči utakmice zbog povreda najboljih igrača kao što su Limberski, Krmenčik, Kopic, Kolar...

U redovima Dinama srpski internacionalac Komnen Andrić našao se na klupi za rezerve, ali nije dočekao priliku da uđe u igru.

LIGA EVROPE - 1/16 FINALA:

Fenerbahče - Zenit 1:0 (1:0)
/Slimani 21/

Olimpijakos - Dinamo Kijev 2:2 (2:1)
/Hasan 9, Dijas 40 - Bujalski 28, Verbič 90/

Ren - Betis 3:3 (3:1)
/Unu 2, Garsija 10. autogol, Ben Arfa 45+3. penal - Lo Selso 32, Sidnej 62, Lainez 90/

Rapid - Inter 0:1 (0:1)