Dobio Milan, dade ga Pipita (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.12.18. | 22:37

Donaruma čudesnom odbranom u 90+2 sačuvao ceo plen Rosonerima...

Dobi i Milan. Konačno. Četa Đenara Gatuza, kome ova pobeda ne garantuje ostanak na klupi, savladala je SPAL posle dosta muke sa 2:1 i tako živnula posle serije loših rezultata. Gosti su vodili, Rosoneri uspeli da preokrenu, a onda u samom finišu, u sudijskoj nadoknadi, dok se domaćin branio sa igračem manje, Điđo Donaruma imao je jednu čudesnu odbranu (potez utakmice, bez svake sumnje) kojom je sačuvao ceo plen svom timu.

Milan je imao užasnu uvertiru u utakmicu u kojoj se pobeda postavljala kao imperativ. Podatak da je niz od četiri meča bez postignutog gola najgori još 1984. svakako nije pumpao samopouzdanje momaka Đenara Gatuza, pa kad je još Andrea Petanja doveo SPAL u vođstvo, mirisalo je na još jedan brodolom slavnog kluba, ali brzo izjednačenje vratilo je domaće u život i kasnije omogućilo preokret.

Petanja, inače dete Milana, u 13. minutu uspeo je da sa Romanjolijem na leđima prihvati jednu dugu loptu, okrene se ka golu i šutira. Ušla je uz dosta sreće - 0:1. Pitanje je kako bi se ovaj meč završio da Samu Kastiljeho nije ekspresno poravnao rezultat. Podigao je taj pogodak domaće, pre svega na psihološkom planu.

Milan je ponovo trokirao, nije bilo tečnosti u igri, mučili su se Rosoneri da dođu do šanse, a ako je nešto vredno pohvale ovoga puta onda je to saradnja Čalhanoglua na levoj i Susa na desnoj strani. Pristojnu partiju pružio je i Bakajoko, ali uloga junaka na kraju je otišla Gonzalu Iguainu, koji je konačno prekinuo post koji traje od oktobra. Gol nakon dva meseca i 10 utakmica u svim takmičenjima.

Posle preokreta do kraja je ostalo nešto manje od pola sata. Milan je imao još nekoliko šansi, nije ih iskoristio, pa je u finišu morao da drhti. Suso je zaradio drugi žuti karton i isključenje - zbog čega neće moćio da igra u Superkupu protiv Juventusa - i SPAL je krenuo po izjednačenje. Da ne beše sjajnog Donarume gosti bi i došli do boda.

Njegova odbrana iz 92. minutu sigurno će ući u konkurenciju za jedan od najlepših poteza prvog dela sezone...