Donald za vođstvo, Aleksić za pobedu! Malatija iza leđa Bašakšehiru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.19. | 13:47

Odlična forma sastava Erola Buluta

Malataija potvrđuje visoke domete u ovoj sezoni. Ekipa Erola Buluta izvojevala je novu pobedu, ovoga puta nad izuzetno borbenim i neugodnim Gectepeom, a strelac odlučujućeg pogotka bio je srpski napadač Danijel Aleksić - 3:2 (2:2).

Nekadašnji igrač Vojvodine sedmi prvenstveni gol u sezoni postigao je u 53. minutu sa bele tačke i tako nastavio golgeterski niz, koji je započeo pre tri dana sa dva pogotka u Kupu Turske.

Malatija je morala ozbiljno da se pomuči sa današnjim rivalom, koji je dva puta uspevao da izjednači rezultat. Seriju pogodaka još u prvom minutu sjajnom reakcijom započeo je Omer Šišmanoglu, a mrežu gostiju preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 34. minutu pogodio je i bivši vezista Crvene zvezde Mičel Donald. Holanđaninu je to bio četvrti gol u sezoni.

Ovim bodovima Malatija je iskočila na drugo mesto turskog Super liga, sa tri boda manje od vodećeg Bašakšehira. Ekipi sa Jeni Malatija stadiona ovo je bilo treće slavlje u poslednje četiri utakmice, čime je potvrdila odličnu formu.

Konja je došla do važne pobede na gostovanju Erzurumu (2:1), a svih 90 minuta u veznom redu gostiju proveo je bivši igrač Partizana Marko Jevtović.

TURSKA 1 - 18. KOLO:

Ahisar – Bešiktaš 1:3 (0:1)