Dva gola, tenzija, malo i tuče: Đorđeviću prijao povratak na Brdo!

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.09.21. | 21:55

Surduličani stigli do velikog boda protiv Čukaričkog – 1:1

Napustio je Dušan Đorđević klupu Čukaričkog pre mesec dana usled nešto slabijih rezultata i katastrofe u sudaru sa švedskim Hamarbijem. Večeras, kao šef stručnog štaba Radnika iz Surdulice pokazao je da možda nije sve bilo do njega. Sa skormnijim timom od Čukaričkog uspeo je kao gost da stigne do velikog boda (1:1) i najavi lepe dane za ekipu sa juga Srbije.

Solidan meč za srpske prilike viđen je ove večeri na stadionu Čukaričkog. Odličnom partijom u prvom poluvremenu Radnik je donekle iznenadio tim Saše Ilića. Gosti su uspeli da stignu i do vođstva u 22. minutu i to u režiji Spasića. Ofanzivac Radnika iskoristio je smušenu reakciju visokog Šapića, ukrao mu loptu, potom levicom pogodio dalji ugao. Sjajno doziranim udarcem iz teškog ugla ostavio je bezt mogućnosti Đorđa Petrovića da intgerveniše.

Hrabro je Radnik izlazio napred, mogao i do još nekog gola. Bilo je prostora i posle izjednačenja u režiji Kajevića. Svemu je prethodio korner sa desne strane, Čolović je glavom prebacio loptu na dalju stativu, a Kajeviću je ostao lakši deo posla.

Čukarički je podigao nivo igre u drugom poluvremenu. Ubrzao je Saša Ilić izmena zim. Solidnu partiju pružio je mladi Ergelčaš, trudio se i Janković. Međutim, na nivou je bio i golman gostiju Ranđelović koji je bravurom u jednoj situaciji izvadio šut Đorđa Jovanovića.

Bilo je mnogo tenzije u finišu meča, posle starta nad Ergelašom. Morao je sudija Marko Srećković da smiruje strasti, pošto je Đorđe Jovanović bio vrlo ratoboran.

Čukarički je bio aktivan u finišu meča, ali nedovoljno konkretan da stigne do celog plena.