""
""

Fener i sa desetoricom mogao do slavlja u Gacijantepu: Fernandao u 93. minutu pogodio stativu umesto tri boda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 20:15

Brazilac imao pobedu svog tima u džepu, ali je lopta umesto mreže pogodila okvir gola domaćina, koji je sat vremena imao brojčanu nadmoć - 2:2

Turski velikan Fenerbahče osvojio je samo jedan bod na gostovanju u Gacijantepu, ali ako se zna da je ekipa Vitora Pereire čitavih sat vremena igrala sa igračem manje, onda taj bod višestruko dobija na značaju - 2:2 (1:0).

Ipak, nekako je sve od samog početka meča krenulo u kontra smeru za slavni tim iz Istanbula. Abubakar Kamara je već u šestom minutu matirao Volkana Demirela, dok je u 30. minutu isključen defanzivac gostiju Hasan Ali Kaldirim, pošto je zaustavio kontru domaćih kao poslednji igrač odbrane, nakon čega je gotovo postalo izvesno da gosti neće odneti bodove kući.

Ipak, uprkos igračkom deficitu na terenu gosti su preko Gokana Gonula stigli do izjednačenja u 49. minutu, ali su im lađe ponovo potonule samo pet minuta kasnije kada je Muhamet Demir pogodio sa bele tačke.

Fener ni nakon toga nije u potpunosti klonuo, Alper Potuk je u 65. minutu izjednačio na 2:2, a onda silovito napadao. Lazar Marković je na teren ušao u 86. minutu upravo umesto Potuka, učestvovao u žestokim pritiscima svog tima, koji su mogli da urode plodom u nadoknadi vremena.

Fernandao je 92. minutu odlično primirio loptu na ivici kaznenog prostora, dobro šutirao ka domaćem golu, ali je lopta pogodila stativu i odbila se u polje.