Fiorentina se pobedom vratila u Evropu posle pet godina ali moglo je bolje

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.08.22. | 23:01

Viola propustila da prebrine brige pred revanš

Posle pet godina, Fiorentina je zaigrala u Evropi i razgalila navijače na Artemio Frankiju.

Viola je u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencije savladala Tvente sa 2:1 a mogla je i ubedljivije. Propustili su Toskanci lepu priliku da većom pobedom spokojnije dočekaju revanš u Holandiji.

A imali su idealan početak... Posle samo 61 sekunda igre, argentinski reprezentativac Niko Gonzales je udarcem glavom završio sjajnu akciju Sotila i Biragija za vođstvo domaćih.

Nastavila je Viola da dominira i igra bolje, fudbaleri Tventea su bili nemoćni baš kao što je Čukarički bio nemoćan protiv njih u prethodnoj rundi.

Inače, u startnoj postavi Viole su se našli srpski defanzivci Nikola Milenković i Matija Nastastić do je Brazilac Kabral u špicu dobio prednost u odnosu na Luku Jovića koji je ušao u igru umesto njega u 69. minutu. Aleksa Terzić je meč presedeo na klupi.

Imala je Fiorentina apsolutnu kontrolu utakmice i posle vođstva, Sotil je bio sjajan, kapiten Biragi probijao po levoj strani i nakon pola sata igre je stigao i drugi gol. Sotil je opet protutnjao po levom krilu i idealno poslužio Kabrala koji je uklizao na petercu.

Tek u finišu poluvremena je Tvente stvorio prvu iole ozbiljniju šansu i delovalo je da mu preti rezultatska katastrofa. Ipak, gostujući trener je izmenana na poluvremenu i ulascima Černog i Hilgersa uspeo da trgne svoj tim i da malo uspori Fiorentinu. Tvente je zaigrao bolje i u 64. minutu stigao do gola kada je Černi izbegao ofsajd zamku i smanjio zaostatak svog tima.

Pokušao je domaći trener da uvođenjem Jovića i još nekih igrača vrati Violu u onaj ritam iz prvog poluvremena ali nije uspeo i rezultat se više nije menjao. I sa ovim golom prednosti, Fiorentina ostaje favorit za prolaz dalje pred revanš u Holandiji.

A za razliku od Tventea, AZ Alkmar je svoje mesto u grupnoj fazi obezbedio već večeras pošto je do nogu potukao portugalski Žil Visente – 4:0. AZ je poveo posle dvadesetak minuta igre i taj rezultat je duo trajao, a onda je usledila kanonada domaćih i tri gola u intervalu od 78. do 89. minuta.

LIGA KONFERENCIJE – PLEJ-OF (PRVI MEČEVI)

Jurgorden - APOEL 3:0 (1:0)