Tolga Čigerči

Fudbalsko samoubistvo Enžijea za prvenac Ankaragudžua

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.09.23. | 20:57

Tolga Čigerči pogodio za beg iz opasne zone

Peti hitac i konačno u centar. Mada je Ankaragudžu imao i pomoć (ne)prijatelja, pošto je Klinton Enžije, znate ga iz Marselja, Totenhema i Liona, bespotrebnim isključenje suštinski gurnuo Sivas u provalio. Na kraju, Ankaragudžu je slavio sa 3:1 i ostvario prvu pobedu u sezoni.

Isprva, ništa nije nagoveštavalo takav ishod, pošto je Sivas, koji je tek u prošlom kolu pretrpeo prvi poraz, od Bešiktaša, poveo već u 18. minutu utakmice. Ukradena lopta na sredini terena, i precizan udarac Samuela Saiza za inicijalnih 1:0.

Međutim, tim našeg Uroša Radakovića nije se tek tako predavao, naprotiv, podigao je ritam i to mu se isplatilo vež u 31. minutu kada je Rumun Olimpiju Morucan glavom sproveo u mrežu centaršut Mateja Hanoušeka i izjednačio rezultat.

Možda još bitniji detalj zbio se koji trenutak kasnije jer tada je Enžije dobio prvi žuti karton, a onda u 59. minutu i drugi, potpuno bespotrebno je, uz aut liniju na sredini terena, sa leđa startovao na Hanoušeka i time završio utakmicu. A time ostavi i Sivas da se brani sa igračem manje što naravno retko uspeva. Tolga Čigerči je kaznio tu glupost pogotkom za 2:1 i prvenac Ankaragudžua. Malo i sreće, jer lopta je usput zakačila nekog od domaćih igrača… Ali kako ono kažu, u sportu se bez sreće ne može. Jamajkanac Renaldo Cefas samo je potvrdio selidbu bodova u glavni grad Turske duboko u sudijskoj nadoknadi.

----------

Igraj novog Prognozzera - osvoji do 100.000 dnevno sa NULA dinara uloga

----------

U drugom meču večeri Haragumruk i Hataj su odigrali bez golova, mada su gosti imali idealnu šansu da dođu do pobede, ali je Didije Lamkel Ze bio neprecizan sa penala. Hataj je tako vezao i četvrti uzastopni remi.

TURSKA 1 - 5. KOLO

Kajseri - Gazijantep 2:0 (1:0)