Genk prvi finalista Kupa Belgije

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.02.18. | 22:40

U zanimljivom revanšu savladan je Kortrajk sa 1:0

Genk je prvi finalista Kupa Belgije nakon što je u revanšu rutinski na svom terenu savladao Kortrajk sa 1:0. Iako su izgubili u prvom meču sa 3:2, fudbaleri iz Limburga su u revanšu uspeli da nadoknade zaostatak i prođu dalje na osnovu više datih golova u gostima.

Pogodak odluke postigao je novajlija Ibrahima Sek već u 16. minutu u meču u kojem su viđeni dobar fudbal i brojni promašaji na obe strane. Najbolju šansu za Genk propustio je Pozuelo, koji je pogodio prečku u finišu prvog poluvremena dok je na drugoj strani u nastavku najbolji strelac gostiju Žeremi Prebe imao dve idealne šanse koje nije pretvorio u pogodak.

Genk je tako na kraju ipak obeležio plasman u veliko finale u kojem će se boriti za peti trofej Kupa Belgije u klupskoj istoriji. Rival će mu biti pobednik revanša između Briža i Standarda u kojem lider Pro lige juri zaostatak od 4:1 na svom terenu.