Gol glavom sa 15 metara, uljez ostao među velikima

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.12.23. | 17:54

Krilja Sovjetov nastavljaju sa sjajnim rezultatima

Nije baš za lovorike pobediti očajni Soči ali to što rade Krilja Sovjetov ove sezone jeste za sve pohvale.

Klub iz Samare beleži rezultate iznad svih očekivanja i uljez je među velikanima ruskog fudbala. Među osam najbolje plasiranih su moskovski velikani Dinamo, Spartak, CSKA i Lokomotiva, dugogodišnji vladar Zenit, već standardno odlični Krasnodar, nekadašnji šampion Rubin i pomenuta Krilja Sovjetov koja su danas teže nego što se očekivalo savladala fenjeraša Soči – 2:0.

Tim iz Samare je treći sa samo četiri boda manje od lidera iz Sankt Peterburga. Da nije bilo kikseva protiv Nižnjeg ili Orenburga, sada bi Krilja možda bila i lider. Ali i ovo je fenomenalan rezultat kolo pre odlaska na zimsku pauzu...

Iako ima samo 10 bodova iz 17 utakmica, Soči se danas pokazao kao tvrdo orah u Samari. Ne samo da se dobro branio već je imao i opasne napade. Krilja skoro da nisu ništa pokazala u prvih 45 minuta. Izmene u drugom poluvremena su ubrzale tempo, a to je odgovaralo domaćinu. Gosti su se sve više povlačili i kažnjeni su u 71. minutu na neobičan način.

Nakon centaršuta Bajla, loptu je glavom sa 15 metara udario Ježov tako precizno da je ona dobila savršen luk i pogodila suprotan ugao. Neobičan ali mnogo vredan gol...

U nadoknadi vremena je domaćin potvrdio pobedu golom Argentinca Garea iz penala nakon greške u odbrani Sočija.

U poslednjem kolu prvog dela sezone, Krilja Sovjetov gostuju Spartaku u Moskvi.