Alireza Jahanbakš

Holandija ima novog kralja strelaca! Ne igra ni za Ajaks, ni za PSV... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.05.18. | 16:25

Fantastični Iranac Alireza Jahanbakš het-trikom krunisao sezonu iz snova

Poslednje kolo u Holandiji obeležili su golovi, tačno 3,6 u proseku po utakmici, dostojno postojbine Krojfa, Mihelsa i ostalih učitelja fudbala.

Rezultatski, najzanimljivije je bilo tamo gde je viđeno najviše pogodaka, u Alkmaru gde je AZ na oproštaju od navijača i sezone demolirao Cvole sa 6:0 i izbacio ga iz doigravanja za Ligu Evrope.

Blistao je Alireza Jahanbakš, sada zvanično i najbolji strelac Eredivizije u upravo okončanoj sezoni, koji je sa tri nova gola stigao do brojke od 21 pogotka. Na sve to pride i 12 asistencija za maestralnog Iranca, koji bi lako mogao na leto da promeni sredinu jer je Holandiju očigledno prerastao.

Pored njega istakao se i dvostruki strelac Vut Veghorst, a brodolom Cvolea iskoristio je Den Hag koji se pobedom na gostovanju u Kerkradeu protiv Rode od 3:2 ugurao na sedmu poziciju ispred Herenvena, koji je glupo poražen od Fajenorda na svom terenu - 2:3 (0:2).

Iako su gosti vodili posle prvih 45 minuta sa 2:0 golovima Bergajsa, Herenven je u finišu za minut postigao dva gola (79') i (80'), a Brujin je u 82. promašio i penal. Naravno, kada je tako, kazna je usledila u nadoknadi, a za nju se pobrinuo Bašačikoglu za pobedu prošlogodišnjeg šampiona.

Šampion PSV Ajndhoven nastavio je sa rasprodajom bodova i protiv Groningena (0:0), što mu je treći vezani remi, dok je veliki Ajaks odigrao prelaz iz 1-2 na gostovanju u Roterdamu protiv Ekscelziora - 1:2 (1:0) - i trijumfalno se oprostio od sezone.