
Humanitarni tiket u podne: Miloš Ćuk tipuje za “Suncokret” – Savez za cerebralnu i dečju paralizu Vojvodine
Vreme čitanja: 5min | pet. 05.07.19. | 12:00
Trenutni kapiten naše sjajne vaterpolo reprezentacije siguran u trijumf Senegala!
Poslednji, 178. dobitnik u MOZZARTOVOJ plemenitoj akciji “Humanitarni tiket u podne” bio je Ivan Paunić. Sjajni košarkaš je ostvario dobitak od fantastičnih 198.800, 00 dinara koje će naša kompanija usmeriti akciji Koš za sreću. Trenutna ukupna suma koju je MOZZART donirao u dobrotvornom listiću iznosi 12.858.690, 00 dinara.
Šta reći? Sjajno!
Izabrane vesti
Naravno, naš današnji plemeniti kladilac, vaterpolista Miloš Ćuk, prilično je doprineo osvajanju poslednjeg reprezentativnog zlata u Svetskoj ligi. Novi kapiten zlatnih delfina će sa podmlađenom reprezentacijom pokušati da napravi još jedan sjajan rezultat na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji. Ali, i sad u kolekciji ima brojna odličja.
Osvajao je prvenstva i kup Srbije i Mađarske, Evroligu sa Partizanom. Sa nacionalnim timom, između ostalog, zlato u Brazilu, zlata na Evropskim i Svetskim šampionatima, u Svetskoj ligi… Miloš je produžio saradnju sa zagrebačkom Mladošću za koju je igrao minule sezone na vrhunskom nivou, a kako je podvukao primljen je na najbolji mogući način.
A kad smo mlađeg Ćuka pitali za životni i sportski moto kratko je odgovorio: “Jednostavno vera u sve. Vera u ljubav, uspeh, rad, ljude… Očekujem da ću sastaviti i dobitan plemeniti listić”, kazao je Ćuk i krenuo sa dobrotvornim tipovanjem.
Prva utakmica dolazi iz Norveške, OD GRENLAND – MOLDE. Gosti su lideri lige, ali imaju neku utakmicu više od pratilaca. Imaju četiri boda više od domaćih koji su bili u seriji od tri pobede. Poslednju utakmicu su sa 3:0 izgubili od Boda. Molde ima bolji međusobni skor, 11:13:15 I najubedljiviju pobedu od 6:1. Poslednji okršaj završen je bez pobednika, 1:1.
“U prvom poluvremenu očekujem minimum dva gola”.
Prelazimo na tlo Afrike, UGANDA – SENEGAL. Utakmica osmine finala Afričkog kupa nacija. Uganda je posle dve pobede i dva remija sa 2:0 izgubila od Egipta. Senegalci su na poslednjih deset utakmica izgubili samo jedan meč, od Alžira sa 1:0. Bolji međusobni skor ima Senegal, 1:2:0.
“Da probamo sa prelazom iz dva u dva”.
U isto vreme, 21.00 sat, u Norveškoj igraju VIKING – HAVESUND. Rivali su u zlatnoj sredini tabele, ali domaći imaju suficit od dva boda. I Viking je na poslednjih pet utakmica izgubio jedan duel, takođe, od Boda. Volerenga je poslednja dobila Havesund sa 4:1. Međusobni skor je ujednačen, 9:7:11, a oba tima su slavila sa po 4:0. Timovi pokazuju zavidnu efikasnost.
“Gol, gol”.
Tiket zaključujemo duelom iz Republike Irske, UCD – FIN HARPS. Istorija je na strani domaćih, skor, 9:5:7, a Dablin je imao pobedu od 5:0. Inače, reč je o derbiju začelja dva poslednjeplasirana tima, a domaći imaju četiri boda manje. Dablin ima deset poraza u nizu dok je seriju od šest neuspeha gostujući sastav prekinuo remijem i trijumfom. Fin Harps je poslednji okršaj sa rivalom dobio sa 3:0.
“Realnija je dvojka”, konstatovao je Ćuk koji će pokušati da uveća cifru od 12.858.690, 00 dinara koliko je kompanija Mozzart donirala u plemenitom listiću. Poslednji dobitnci bili su Srđan Gojković Gile, sa zagarantovanih 10.000, 00 dinara koje Mozzart donira MS Platformi Srbije i košarkaš Ivan Paunić sa fenomenalnih 198.800, 00 dinara koji idu ka Košu za sreću.
Inače, u javnosti veliki odjek izaziva kompanijska akcija “Sto terena za jednu igru” u kojoj smo obnovili i svečano otvorili tačno 75 košarkaških igrališta. Jedan od poslednjih renoviranih i svečano otvorenih terena poneo je ime legendarnog košarkaša Gorana Grbovića. U Kruševcu, vrpcu je presekao upravo popularni Grbo. Pre toga legendarni košarkaš i aktuelni predsednik KSS – a, Predraga Saša Danilović je bio centralna figura otvaranja 70. košarkaškog terena koji je obnovila kompanija MOZZART i to na Novom Beogradu. Poslednji teren obnovljen je na Banjici, Bulevaru oslobođenja 106, i svečanu vrpcu presekao je poznati košarkaš Saša Pavlović. U kruševačkom “Pejtonu” otvoreno je multifunkcionalno igrališe za košarku, fudbal, rukomet…Danas, MOZZART otvara još jedno renovirano i ulepšano igralište, ukupno 76. po redu. Novi Bečej će biti bogatiji za jedan vrhunski teren posvećen sjajnom košarkašu Zoranu Ercegu.
Mozzart je donirao više od 1.000 televizora bolnicama i školama u Srbiji. Za vojne bolnice u Srbiji usmereno je čak 400 televizora… Svojevremeno, učestvovali smo u akciji “Bitka za bebe” i donirali smo veći broj inkubatora srpskim porodilištima. Donirali smo slušne aparate – takođe za naše najmlađe sugrađane.
Postali smo članovi sponzorskog pula FSS. Mozzart će biti uz srpske fudbalere do kraja 2022. godine i pomagaće let Orlova ka kontinentalnom prvenstvu, ali i plasmanu na Mundijal.
Naša kompanija je generalni sponzor sporta na BU. Mozzart – u je u Rektoratu uručeno priznanje za poseban doprinos razvoju univerzitetskog sporta. Ulaganje u Univerzitetski sport predstavlja direktan doprinos stvaranju novih naraštaja mladih stručnjaka, koji i jesu najveći kapital kompanije MOZZART. Prilika je da vas podsetimo da je Milan Mačvan postao175. dobitnik u MOZZARTOVOM Humanitarnom tiketu , a sa dobitnih 183.600,00 dinara ukupna suma koju je naša kompanija donirala samo u ovoj akciji iznosi 12.858.690, 00 dinara.
Poznati srpski glumac i pisac Žarko Laušević postao je 170. plemeniti dobitnik u Humanitarnom tiketu u podne. Menadžment MOZZARTA odobrio je Laušu zagarantovanu sumu od 20.000, 00 dinara koju je naš gost usmerio za Fondaciju Ana i Vlade Divac 2112 “Možeš i ti”. Selektor Srbije i trener Virtusa, koji je osvojio FIBA Ligu šampiona, Aleksandar Đorđević, bio je 169. plemeniti dobitnik sa zagarantovanom sumom od 59.000,00 dinara koju je MOZZART donirao UNICEFU – Srbija.
Legendarni košarkaš Dino Rađa postao168. dobrotvorni dobitnik u plemenitom listiću sa sumom od 59.000, 00 dinara koju će naša kompanija usmeriti ka Andriji Lipanoviću i humanitarnoj akciji “Veruj i deluj”.
Podsećamo i na MOZZART – ove plemenite kladioce u “Humanitarnom tiketu u podne” sa iznosima preko 100.000, 00 dinara.To su: Andrea Trinkijeri, Ivan Jović, Strahinja Gavrilović, Vanja Bulić, Momčilo Bajagić, Uroš Tripković, Radomir Antić, Vojin Ćetković, Vojkan Borisavljević, Zdravko Čolić, Jovan Maljoković, Nenad Stojmenović, Sara Sakradžija, Milan Caci Mihailović, Miloš Teodosić, Danica Ristovski, Dimitrije Ilić, Marko Tejić, Srđan Vasiljević, Milica Mandić, Branislav Trifunović, Predrag Miljuš, Dragana Cvijić, Boris Režak, Duško Pijetlović, Prof. Branko Đurović, Duško Nikolić, Zoran Vujičić, Milan Pavkov, Ana Joković, Ivica Šurjak, Emir Kusturica, Aleksandar Srećković, Nikola Mišković, Dejan Mišković, Zoran Višić, Ljubiša Stojanović, Milan Mačvan, Nenad Brnović i Ivan Paunić. Dakle, 40 članova kluba od 100.000, 00 dinara.
MOZZART – ov 843. poznati učesnik Humanitarnog tiketa u podne, proslavljeni eks jugoslovenski i splitski fudbaler, Ivica Šurjak, sastavio humanitarni tiket za rekordnih 823.600, 00 dinara. Ivica je dobitak usmerio ka Udruženju roditelja dece obolelih od malignih bolesti – ZVONČICA.
Važna informacija za Republiku Srpsku!
Ukoliko prođe humanitarni tiket našeg plemenitog kladioca Miloša Ćuka dobitak će biti doniran i za Gerontološki centar Banja Luka. Naime, kompanija MOZZART svakog dana donira i uplatu od 50 konvertibilnih maraka, a eventualni dobitak ide humanitarnoj organizaciji po izboru učesnika.
* Kvote prikazane u rubrici, bile su dostupne u trenutku tipovanja i podložne su promenama
PIŠU: Đurđe MEČANIN i Miloš MILIĆ
Djurdje.mecanin@mozzartbet.com