Vojvodina (©Starsport)

Igrala se „viktorija“ u Novom Sadu: Voša protiv Napretka kao na šuterskom treningu

Vreme čitanja: 3min | ned. 12.05.24. | 21:21

Lale lako i ubedljivo do trijumfa – 5:0

Svu sreću za ovu sezonu – uz svo poštovanje za golove – istrošio je Napredak protiv Partizana u prošlom kolu, gde su crno-beli imali 28 šuteva na gol i jedva došli do boda (3:3). Večeras u Novom Sadu Kruševljani su izgledali kao mete u streljani, kao glineni golubovi, koje je pobede gladna Vojvodina rasturila na delove još u prvom poluvremenu – 5:0 (4:0).

Bila je utakmica nalik na dečiju igru „viktorije“, u kojoj se šutira samo na jedan gol. Napredak gotovo da nije prešao centar za 90 minuta, dok je Vojvodina na svaka tri-četiri minuta slala udarac ka mreži Čarapana. Kada se podvukla crta na kraju, bilo ih je više od 20.

Svesni su bili Novosađani posle poraza kod kuće od Čukaričkog u prošlom kolu da je ovo utakmica koju moraju da dobiju po svaku cenu ili će evropska ulaznica, makar kroz Mozzart Bet Superligu, postati predaleka. U toj velikoj želji crveno-beli nisu izgoreli, niti ih je sputao pritisak: istrčali su na teren sa namerom da pregaze oslabljeni Napredak i tako su igrali od prvog minuta.

Gol je visio u vazduhu od starta, a goste je načeo Mihailo Ivanović, sjajnim trzajem glavom na centaršut Lazarevića. Nije bilo slabog mesta u novosadskom timu večeras, lopta je „zujala“ oko šesnaesterca Napretka sa svih strana. Do novog gola čekalo se dok nije otkucao 30. minut, kada je Radulović šutirao sa distance, a lopta zakačila nekog usput i završila ispod prečke.

Namirisali su „krv“ crveno-beli i nisu sklanjali nogu s gasa ni posle drugog gola. Ubrzo je došao treći, koji je postigao Seid Korać, a u poslednjem minutu poluvremena i četvrti, u režiji Vukana Savićevića, koji je tukao sa distance, pogodio „malu mrežu“.

U istom ritmu Vojvodina je zaigrala u nastavku: Seriju je poništen gol u 47. minutu zbog ofsajda, a malo potom je Zukićev pokušaj loba završio na okviru gola.

Kapiten novosadskog tima bio je precizniji koji minut kasnije, kada je glavom bacio „petardu“ u mrežu do nogu potučenih Kruševljana.

Kada je otkucao sat vremena fudbala, trener Vojvodine Božidar Bandović je posegao za izmenama, koje su oborile malo ritam utakmice i omogućile Napretku da „preživi“ do kraja sa „samo“ pet golova u mreži.

VOJVODINA – NAPREDAK 5:0 (3:0)