Heroj: Hari Vinks

Ipak zavise od Harija! Magični Vinks ukrao bodove u 93. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 20.01.19. | 18:50

Velika pobeda za za borbeni tim Maurisija Poketina

Visio je Totenhem na Krejven Kotidžu do 93. minuta, a onda je stvari u svoje ruke ponovo uzeo Hari. Ali ne Kejn koji je povređen, već mlađi imenjak mu Vinks koji nije mogao da izabere bolji trenutak da postigne premijerligaški prvenac ove sezone. Teška, ali zaslužena pobeda Pevaca nad Fulamom i to posle preokreta - 2:1.

Šta reći, a ne zaplakati, da ste navijač Fulama. Odlično su se fudbaleri Klaudija Ranijerija borili večeras, bili nadomak velikog uspeha protiv tima koji je prinuđen da igra bez dvojice glavnih ofanzivaca - Kejna i Sona, ali im se desila tragedija u poslednjim sekundama.

Čekao se samo poslednji zvižduk glavnog sudije, Totenhem je očajnički napadao, a centaršut rezerviste N'Kudua, koji se iznenada pojavio u timu večeras, pao je pravo na glavu mladog Vinksa koji je obradovao gostujuće navijače. Trenutak ekstaze za jedne i slomljenog srca za druge.

Zaslužili su Pevci pobedu zbog napora koji su uložili u drugih 45 minuta. Imali su nesreću da od 17. jure gol zaostatka posle nespretne reakcije Ljorentea, koji je posle kornera matirao svog golmana Ljorisa.

Fulam je tada dobio nagradu, u vidu vođstva za dobar početak i angažovanu igru u kojoj je prednjačio novajlija iz Bešiktaša Rajan Babel. Videlo se večeras da će Holanđanin biti pojačanje za davljenika u Premijer ligi i da bi mogao u nastavku sezone da u tandemu sa Mitrovićem donese opstanak Fulamu.

Bolji je bio domaćin u prvih 45 minuta, Širle je propustio dobru šansu za 2:0 u finišu prvog dela kad mu je Loris odbranio, a  Mitrovićev gol iz odbitka poništen je zbog ofsajda u 41. minutu.

Bolje je Totenhem odigrao u nastavku, a početak drugog dela obeležilo je brzo izjednačenje Pevaca. Eriksen je centirao u svom stilu sa desne strane, a na pravom mestu našao se Dele Ali koji je glavom poravnao na 1:1 u 52. minutu.

Zanimljivo, ovo mu je četvrti gol glavom ove sezone i on i Mitrović su najbolji u tom segmentu u Premijer ligi.

Nastavio je Totenhem da napada, Fulam se uglavnom branio, a promašaj Ljorentea iz dobre pozicije u 82. minutu bio je uvod ui šokantan finiš i pobedu Pevaca koju smo ranije opisali.

Surov kraj zutakmice za Fulam i Aleksandra Mitrovića koji se borio večeras koliko je mogao, a zbog žestokih duela sa Kolumbijcem Sančezom dobio je i žuti karton. I Mitrović je, kao ostatak tima, bio podređen odbrani, pa je izostao konskretan učinak u napadu.

ENGLESKA 1 - 23. KOLO:

Vulverhempton - Lester 4:3 (2:0)