Slavlje fudbalera Katara
Slavlje fudbalera Katara

Istorijski dan za fudbal - Katar vlada Azijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.02.19. | 16:52

Selekcija Feliksa Sančeza porazila u finalu "večitog pobednika" Japance - 3:1 (2:0)

Istorijski dan za fudbal u Kataru i čitav fudbalski svet. Organizator narednog Svetskog prvenstva 2022. okitio se šampionskom titulom šampiona Azije posle trijumfa u finalu nad "večitim pobednikom" Japanom od 3:1. Zasluženo.

Puleni španskog selektora Feliksa Sančeza možda nisu bili bolji danas, ali su igrali muški i kaznili svaku neopreznost nadobudnih Japanaca, koji su sigurno očekivali da će se lako dokopati petog šampionskog pehara u istoriji na svom kontinentu. Za to im je argument davao i podatak da su slavili u svih prethodnih četiri finala Azijskog kupa u kojima su igrali, ali su danas naleteli na majstora.

Izabrane vesti

Katar je do pobede stigao u prvih 45 minuta kada je stekao dva gola prednosti. Najbolji fudbaler ovog tima i verovatno celog turnira Almoez Ali već u 12. minutu načeo je Japance, a da ćemo u finalu videti senzaciju mogli smo da naslutimo i u 27. kada je Abdulaziz Hatim povisio na 2:0.

Ništa u tim trenucima nije išlo od noge Japancima, tek u drugih 45 minuta su malo živnuli, ali bilo je kasno.

Iako je Takumi Minamino vratio Samuraje u život pogotkom u 69. minutu, sve je bilo gotovo u 83. kada je posle igranja rukom Maje Jošide glavni arbitar iz Uzbekistana pokazao na belu tačku, a Akram Afif sa penala postavio konačnih 3:1.

Bio je to znak da slavlje fudbalera i navijača iz Katara počne, a to je i udarac za domaćine iz Uejedinjenih Arapskih Emirata koji su bodrili Japance na ovom meču.

Kataru je ovo premijerna titula šampiona Azije u istoriji i lep zalog za budućnost koja će doživeti puni procvat organizacijom Muindijala 2022. godine, a za koji obećavaju da će biti spektakularan. Neka bude jednako iznenađujući kao njihova današnja pobeda i biće super.

Foto: Reuters


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara