Rim slavi Čira Imobilea

Italija podeljena: Super Ćiro 31/31! Sari, titula ili sramota! Bane oplavio Brendana Rodžersa

Vreme čitanja: 4min | čet. 22.02.18. | 20:55

Atletiko, Lion i Sporting rutinski

Neko mora da je natrljao nos Mauriciju Sariju posle 1:3 na San Paolu. Jeste skudeto prioritet, ali Napolitanci jednostavno ne mogu da trpe da ih “tamo neki” Lajcpig sramoti po Evropi. Pa iako se očekivalo da će se Napoli večera skloniti sa puta Nemcima i koncetrisati se samo na šampionsku trku sa Juventusom u Seriji A, Marek Hamšik i drugovi naterali su fudbalere Lajpciga da posumnjaju u delotvornog Red Bulovog čarobnog napitka. Srećom po njih, Napoli je prekasno stavio stopalo na papučice za gas, pa mu je osmina finala Lige Evrope izmakla za gol - samo 2:0 na istoku Nemačke.

Gol manje u gostima presudio je Napolitancima. A malo je nedostajalo. U 32. minutu kada je Pjotr Zjelinski natrčao na odbitak posle sjajne akcije Hamšika, Drisa Mertensa i Lorenca Insinjea, ali nije bio dovoljan, iako su gosti kao osice obigravali oko kaznenog prostora Lajpciga. Tu silnu inicijativu uspeli su da golom krunišu još samo u 82. minutu posle sjajne kontre, odličnog centaršuta Hozea Kaljehona i još bolje realcije Insinjea.

Ništa se tu domaći nisu pitali. Međutim, Napolitanci su na kraju na teži način naučili koliko teško može da bude svako opuštanje u Evropi, a za onaj poraz u Napulju - posebno za onaj pogodak Tima Vernera u drugom minutu sudijske nadoknade - mogu samo sebe da okrive. Istina, ako u Seriji A zaista i ostave Juve iza sebe, brzo će se zaboraviti ovaj neuspeh. Ali ako Stara dama odbije da im preda krunu silno će da boli.

Za razliku od Napulja, euforija u Rimu. Ponadali su se u Bukureštu posle 1:0 na domaćem terenu, Điđi Bekali se šepurio kao paun, na sav glas pričao kako FCSB ima kvalitet za najviši plasman, ali mu je večeras realnost opalila šamarčinu od koje će mu obraz dugo brideti. Toliko samouvereni su bili u Rimu da Simone Inzagi nije ni morao da u igru uvodi Sergeja Milinkovića Savića. Ćiro Imobile je nastavio da teroriše protivničke odbrane i het-trikom utabao Laciju put do pobede od 5:1.

Imobile je tako postao prvi Italijan koji je u Evropi postigao het-trik još od Luke Tonija 2007. godine. I prvi Italijan koji je postigao het-trik u Ligi Evrope. Ove sezone 31 utakmica za Imobilea i verovali ili ne - 31 gol!

Zaostatak iz prvog meča kod kuće je na uverljiv način sa kamatom naplatio i Zenit, pošto se Seltik Brendana Rodžersa smrzao na minus 15 u Sankt Peterburgu, dok je Branislav Ivanović izašao baš zazgrejan za ideju da na 34. rođendan podseti ostrvsku javnost kakav je igrač. Gol i asistencija srpskog reprezentativca i komfornih 3:0 za ruskog predstavnika. Gol ste već mogli da vidite OVDE, a evo i kako je Ivanović kao na tacni poslužio Aleksandra Kokorina za konačnih 3:0.

Apsolutno nikakve drame nije bilo ni u Madridu, pošto je posle 4:1 u Dansko Kevin Gameiro već u sedmom minutu Kopenhagenu jasno poručio da Atletiko neće dozvoliti nikakvo iznenađenje - 1:0 na Vanda Metropolitano stadionu. Jorgandžije su snagu pokazale i posle ispadanja Napolija ostaju, uz Arsenal, glavni favorit za osvajanje pehara.

Rutinski posao i za Lion, koji je nakon 3:1 kod kuće mirno priveo posao kraju na gostovanju kod Viljareala na Madrigalu - 0:0. U Lisabonu, Sporting je uz rani gol Basa Dosta i još dva gola Bruna Fernadeša osigurao 3:1 iz Kazahstana i tek pred kraj dozvolio Astani da se časno oprosti od Evrope - 3:3.