Kad bi ovak bilo u sredu: Roma pregazila Kjevo, Šik i El Šaravi se preporučili za Liverpul (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.04.18. | 19:56

Vučica slavila sa 4:1, a taj rezultat bio prepun Olimpiko potpisao u sredu uveče na revanšu polufinala Lige šampiona

Roma sigurnim koracima gazi ka Ligi šampiona. Vučica je na svom terenu pregazila Kjevo, iako je više od pola sata igrala sa igračem više, a slavlje od 4:1 predstavlja rezultat o kojem će rimski Olimpiko maštati u sredu uveče, kada u će Večnom gradu gostovati Liverpul.

Ipak, večeras je ekipa Euzebija di Frančeska vodila jednu sasvim drugu bitku i razmišljala o narednoj sezoni, ali je to opterećenje nije sputalo protiv Letećih magaraca. Odličnom strategu su se današnjoj fudbalskoj predstavi preporučili Patrik Šik i Stefan El Šaravi, koji bi mogli da zauzmu mesto u starnih 11 za revanš polufinala elitnog takmičenja.

Čeh je postigao prvi na asistenciju Najngolana, a El Šaravi treći uz dodavanje De Rosija, mada je Egipćaninu sa italijanskim pasošem u prvom poluvremenu postignut gol petom, što bi bio najlepši potez na utakmici. Svoj standardni doprinos, sa dva pogotka dao je sjajni Edin Džeko, kojem je Di Frančesko dao desetak minuta odmora na kraju utakmice.

Roma je dala dva gola sa igračem manje, ali se ključni trenutak utakmice dogodio u 59. minutu, kada je sjajni Alison Beker odbranio udarac sa bele tačke Robertu Inglezeu nakon isključenja Žuana Žesusa, koji bi mogao da ostane na klupi za rezervne igrače i protiv Liverpula.

Leteći magarci ipak nisu dozvolili potpuno brukanje, pošto je Ingleze dva minuta pre kraja utakmice ublažio prednost domaćina.