Kakav derbi! Dva preokreta i trijumf Marselja u 89. minutu, Monaku presudilo njegovo dete posle nekoliko sekundi na terenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.09.18. | 23:23

Olimpik preživeo i dve kardinalne greške Adila Ramija...

Nemnja Radonjić nije debitovao za Olimpik iz Marselja večeras, nije ga bilo ni u protokolu, ali to ne treba da umanji interesovanje za francuski derbi jer je okršaj slavnog kluba sa Monakom imao sve elemente pravog fudbalskog trilera. Na kraju, posle dva preokreta, trijumf gostiju sa Velodroma - 3:2

Marselj je prošle godine doživeo veliku blamažu na stadionu Luj II, izgubio sa čak 1:6, a poslednji trijumf na ovom stadionu oni najmlađi navijači nekadašnjeg šampiona Evrope i ne pamte, jer se dogodio pre ravno osam godina. A večeras je Marselj bio dovoljno dobar da je mogao da istrpi jednog kriminalno lošeg štopera u svojim redovima i dve njegove direktne greške za dva gola.

Radi se o Adilu Ramiju koji za samo pet minuta omogućio Monaku da 0:1 pretvori u 2:1. Olimpik je poveo pogotkom Mitroglua u smiraj prvog dela. Prelepo je centrirao Paje, a Grk zakucao glavom. Usledila je pauza, a posle nje Ramijev petominutni šou program. Prvo je u 48. minutu iz čista mira poklonio loptu gostima u želji da je vrati svom golmanu. Falkao ju je oteo, probao, Rami uspeo da ga za tren spreči, ali onda je naleteo Tilemans i ispravio - 1:1. Ramiju to nije bilo dosta, pa je još jednom, u 53. minutu, isporučio loptu na tacnu Radamelu Falkau. Ovaj put Kolumbijac nije oprostio.

Ruku na srce, ova greška i nije bila toliko užasna, ali svakako je Rami direktan asistent kod gola...

Izgledalo je u tim momentima da će se četa Rudija Garsije teško vratiti, međutim Tovan, koji je dobio šansu u drugom delu, u 74. minutu iskoristio je lepo prigravanje Sakaija - 2:2.

U poslednjih petnaestak minuta igralo se bez garda. Napadi su se smenjivali, da bi odluka pala posle kornera u 89. minutu. Ključni potez Garsija povlači nekoliko sekundi pre tog kornera, kada na teren šalje Valera Žermena, do prošle godine igrača Monaka, dete toga kluba. Floran Tovan centrira, a Žermen posle samo nekoliko sekundi na terenu pogađa glavom - 2:3.