Kiks golmana Perića usporio Spartak, penal u 94. minutu popravio stvari (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 12.07.18. | 22:42

Subotičani će plasman u narednu rundu morati da traže u Severnoj Irskoj posle remija od 1:1 u Novom Sadu

Imali su igrači Spartaka iz Subotice ulogu favorita, imali su dobru šansu da dobiju jer su igrali protiv malo poznatog Kolrejna iz Severne Irske, ali su umesto očekivanog trijumfa umalo izgubili na stadionu Karađorđe. Penalom u 94. minutu Spartak je golom Mileta Savkovića stigao do 1:1 (0:1). Dobro je kako je moglo da bude...

Strelac jedinog gola za goste bio je Mekoli u 23. minutu. Bio je to aut sa strane, lopta je ubačena u stilu Ljube Baranina, golman Nikola Perić je u dva navrata i istoj akciji loše odreagovao i to je njegov tim koštalo primljenog gola.

To kao da je preseklo Spartak koji nije baš ni navikao da igra kvalifikacije za Ligu Evrope. Čini se da je ta činjenica vezala noge igračima Vladimira Gaćinovića. Još jedna loša vest bila je izlazak iz igre Dejana Đenića u 36. minutu, pa je ovoletošnje pojačanje Spartaka zamenio Samjuel Afum.

Spartak je možda i najveću šansu imao u 60. minutu upravo preko Afuma, ali je odlično odreagovao golman Džons koji je imao svoje veče pa je i par minuta kasnije dobro odreagovao ispred Afuma. Imao je Spartak nekoliko još dobrih akcija do kraja utakmice, ali nekako kao da su imali tremu pred protivničkim golom. Nije mu se dalo... Sve do tog 94. minuta.

Gosti su napravili nesmotren faul u šesnaestercu, Savković je preuzeo odgovornost i - pogodio u poslednjem minutu nadoknade.

Na kraju Spartak s remijem ide na gostovanje Kolrejnu. Prvi meč u Evropi još od 2010. godine nije dobro prošao, ali moglo je da bude još gore da ne beše ovog penala.

Bledo izdanje. Moraće u revanšu mnogo bolje ako želi prolazak u drugo kolo i megdan sa Spartom iz Praga.

SPARTAK - KOLREJN 1:1 (0:1)