Klajvertov mali opet pravio dar-mar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.02.18. | 18:36

Ajaks rutinski porazio Bredu - 3:1 (2:1)

Ajaks je rutinski slavio na zatvaranju 21. kola Eredivizije i održao korak za liderom PSV Ajndhovenom.

Odmakli su im Filipsovci na sedam bodova razlike, ali se Kopljanici neće predati do kraja bez obzira na taj podatak. Sve je danas na areni "Johan Krojf" bilo u znaku Džastina Klajverta. Ponovo je sin legendarnog Patrika činio čuda - driblao, fintirao asistirao i omogućio trijumf Ajaksu od 3:1.

Gosti su iznenadili Amsterdam već u šestom minutu kada je Ambros postigao strašan gol, ali je do odlaska na odmor sve došlo na svoje mesto. Prvo je Klajvert sjajnim drblinzima i centaršutem omogućio Van de Beku da poravna rezultat u 25. minutu, a u finišu prvog dela i Brazilac David Neres je majstorijom povećao na 2:1.

Tačku na trijumf razigranog Ajaksa stavio je Hakim Zijeh u trećem minutu nadoknade iz fenomenalno izvedenog slobodnog udarca, ali je to bilo nakon što su gosti ostali sa igračem manje posle isključenja defanzivca Meijersa.

HOLANDIJA 1 - 21. KOLO:

Vitese - Groningen 2:0 (2:0)