Kluž čeka veliki derbi sa +2 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.02.18. | 21:39

Pala Konkordija...

FCSB je samo 24 sata proveo na vrhu! U poslednjem meču 23. kola rumunske Lige 1 Kluž je lako savladao Konkordiju (2:0) i vratio se na prvo mesto. Ekipa Dana Petreskua zadržala je sjajan učinak pred svojim navijačima, koji su uzgred, pred utakmicu, morali da očiste sneg sa terena. Kluž je ostao na samo dva primljena gola kod kuće, a na značaju ovom trijumfu daje i podatak da je Konkordija jedan od najboljih gostiju u ligi, sa pet pobeda van svog stadiona.

Golove za domaći sastav postigli su Paulo Vinisijus u 25. minutu, odnosno mlađani Sebastijan Mailat. Njegov pogodak iz 59. minuta ubedljivo je najlepši detalj sa utakmice. Inače, radi se o 20-godišnjaku koji je do večeras odigrao samo svega pedesetak minuta u dresu Kluža...

Kluž je tako uspešno ušao u 2018. godinu, zadržavši dva boda više u odnosu na Bekalijev tim koji slovi na najvećeg favorita za titulu. Ova tri boda od krucijalnog su značaja Petreskuov tim i zbog toga što u narednom kolu gostuju upravo u Bukureštu, a od ushoda tok duela šampionska trka i te kako bi mogla da zavisi.

RUMUNIJA 1 - 23. KOLO

Sepsi - Poli Temišvar 1:0 (0:0)