Kneževi imali jači trening protiv Dižona

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.02.18. | 22:33

Monako slavio sa 4:0 u prvoj utakmici 26. kola Lige 1, debitovao mladi Italijan Pjetro Pelegri

Monako ponovo gazi pobedničkom stazom, što je dokazao i na utakmici sa Dižonom. Kneževi su na svom terenu pobedili Dižon sa 4:0 u premijernom duelu 26. kola francuske Lige 1 i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Izabranicima Leonarda Žardima ovo je bila treća uzastopna prvenstvena pobeda, a četvrta ako se računa i takmičenje u kupu Francuske. Ono što je takođe važno za Monako je debio mladog, 16-godišnjeg Italijana Pjetra Pelegrija koji je pet minuta pre kraja utakmice zamenio Baldea Kejtu.

I može da se konstatuje da su Kneževi relativno lako, praktično rutinski osvojili sva tri boda protiv rivala koji se i dalje nalazi u zlatnoj sredini na tabeli.

Monako je na vreme načeo mrežu gostiju. Igrao se 13. minut kada je Đibril Sidibe proigrao Baldea Kejtu, a ovaj se lepo snašao na petercu i pogodio pravo u metu.

Pobedu domaće ekipe potvrdio je Fabinjo pogotkom iz penala u 69. minutu, a do kraja utakmice Monako je lako čuvao loptu u svojim nogama i kontrolisao sve što se dešavalo na terenu. I u takvoj postavci uspeo je domaćin da postigne još dva gola. Strelac za 3:0 bio je Roni Lopes tri minuta pre kraja, a konačan rezultat postavio je Kamil Glik.

Inače, ovo je fudbalerima Monaka bila četvrta pobeda u poslednjih pet okršaja sa Dižonom koji je na stadion Luj drugi došao sa dva vezana prvenstvena trijumfa iza sebe.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO

Monako - Dižon 4:0 (1:0)