Slavlje Tunižana

Kraj bajke o Madagaskaru, Tunis poslednji polufinalista (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 11.07.19. | 22:50

Selekcija Alana Žiresa rutinski slavila u četvrtfinalu - 3:0

Selekcija Tunisa kompletirala je spisak učesnika polufinala Kupa afričkih nacija nakon rutinskog trijumfa nad Madagaskarom od 3:0. Najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg kontinentalnog šampionata u Africi nije uspelo da priredi novo iznenađenje, a pad koncentracije i dva primljena gola za samo osam minuta koštali su ih eliminacije sa prvenstva Crnog kontinenta.

Tunis je bio bolji, a do vođstva je stigao u 52. minutu pomalo srećno kada je Feržani Sasi posle solo-prodora šutirao, a lopta se srećno odbila od defanzivaca Madagaskara iza leđa golmana Adrijena. Svaka dilema oko pobednika ovog duela otklonjena je samo osam minuta kasnije, kada su igrači Madagaskara pogrešili, a Jusuf Masakni povisio na 2:0.

Bio je to pogodak koji je utakmicu uveo u miran finiš, a selekcija Alana Žiresa nagrađena je za kvalitetnu partiju koju je pružila večeras. Tačku na rapsodiju momaka u belim dresovima stavio je rezervista Naim Sliti u trećem minutu nadoknade.

Protivnik Tunisa u polufinalu biće selekcija Senegala, a taj meč je na programu u nedelju 14. jula.