Kraj prvog dela sezone u Čempionšipu: Barnli i Šefild utabali put ka Premijer ligi

Vreme čitanja: 2min | uto. 20.12.22. | 00:14

Ekipa Pola Hekinbotoma zabeležila važno slavlje u Viganu (2:1)

Utakmicom između VIgana i Šefild Junajteda (1:2) stavljena je tačka na prvi deo sezone u engleskom Čempionšipu, iako tek kreće praznična serija mečeva. Sastav Hekinbotoma je slavljem u Viganu prišao na tri boda udaljenosti od prvoplasiranog Vigana, pa je zajedno sa sastavom Vensana Kompanija na polovini trke najbliža povratku u Premijer ligu.

Šefild je u idealnim trenucima, na počecima oba poluvremena, postizao golove, pa je domaćinu bilo prilično teško da se vrati u život. Došao je do počasnog gola u 65. minutu meča preko Nejtan Brodheda, ali je to bilo sve od ekipe Koloa Turea.

Gosti su do vodećeg gola stigli već u osmom minutu, nakon perfektno izvedenog kornera Olivera Norvuda, koji je u pogodak glavom pretvorio Džon Igan. Kod drugog pogotka je na delu bio visok presing Šefilda. Ekipa Pola Hekinbotoma je oduzela loptu na 40 metara od protivničkog gola, posle čega je razvila opasan kontranapad i onda sjajnom egzekucijom BIlija Šarpa duplirala svoje vođstvo. To se ispostavilo dovoljnim i za osvajanje tri boda.

Barnli nakon 23 kola ima 47 bodova, Šefild je drugi sa 44, dok je trećeplasirani Blekbern ima 39. Razmak između treće i sedme pozicije je svega pet bodova, pa je jasno da će drugi deo sezone biti prilično uzbudljiv.

Hajugroženiji je poslednjeplasirani Hadersfild koji sa utakmicom manje ima 19 bodova. To je za sedam bodova manje od Roterama, Kardifa i Hala, koji su prvi iznad crte sa 26 osvojenih bodova.