""
""

Kvalifikacije: Zrinjski stopirao Legiju, lagan posao u Tbilisiju i Bakuu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.07.16. | 20:50

Ekipa Vinka Marinovića remizirala sa poljskim šampionom. Dinamo i Karabag blizu plasmana u narednu rundu

Zrinjski je uspeo da zaustavi Legiju u Mostaru. Predstavnik Bosne i Hercegovine uspeo je da izbori nerešen rezultat u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i tako sačuvao kakve-takve izglede za prolazak u narednu rundu - 1:1 (0:0).

Naravno za tako nešto će im biti potrebno veliko čudo, ali su izabranici Vinka Marinovića pokazali da mogu da se nose sa ozbiljnim rivalima.

Legija je dobro kontrolisala igru tokom kompletnog prvog poluvremena, što je i krunisano golom najboljeg strelca tima Nemanje Nikolića.

Ipak, previše oprezni domaćin se nakon toga trgao i počeo da preti golu rivala, što mu se ubrzo isplatilo. Samo osam minuta kasnije Matija Katanec je sjajno skočio posle kornera i poslao loptu iza leđa nemoćnog Arkadijuša Malarza.

Taj pogodak predstavljao je jesan znak i za gostujući tim da malo stane na loptu. Oba tima su do kraja meča imala po nekoliko solidnih pokušaja, ali nije došlo do promene rezultata, pa će odluka pasti za sedam dana u Varšavi.

Dinamo iz Tbilisija nije dozvolio iznenađenje na svom terenu protiv jermenskog Alškerta (2:0), baš kao ni Karabag protiv Didelanža (2:0), pa su ove dve ekipe prilično blizu plasmana u narednu rundu.