Lazović pakovao, Pandev dizao na noge, Đenova i matematički opstala u Seriji A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.04.18. | 22:42

Verona se dobro držala na Marasiju do 78. minuta

Đenova je i matematički osigurala opstanak u italijanskoj Seriji A pobedom nad davljenikom Veronom (3:1) u poslednjem meču 34. kola, a klub iz grada Romea i Julije moraće ozbiljno da se pomuči, ali i da sačeka neki kiks direktnih konkunrenata.

Treći put zaredom su Đenovljani slavili na svom terenu u prvenstvu i sada, četiri kola pre kraja, imaju 12 bodova više od SPAL-a koji je prvi tim u zoni ispadanja.

Jedan od junaka pobede Đenove bio je nekadašnji kapiten Crvene zvezde Darko Lazović koji je u 78. minutu asistirao Danijelu Besi za pogodak koji je otvorio vrata pobede. Srpski fudbaler se dobro snašao posle jednog kontranapada i sa desnog boka kao na tacni poslužio Besu.

Konačan rezultat postavio je iskusni Goran Pandev lob udarcem u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Tako je domaćin ipak uspeo da upiše tri boda u utakmici koju je dobro počeo, ali, kako je vreme odmicalo, tako se borbena Verona vratila.

Đenova je povela već u sedmom minutu preko Jurija Medeiroša, ali je u 64. minutu iz penala izjednačio nekadašnji fudbaler Fjorentine i Juventusa Romulo

Inače, svih 90 i kusur minuta u zadnjoj liniji Verona odigrao je srpski internacionalac Jagoš Vuković.

ITALIJA 1 - 34. KOLO

SPAL - Roma 0:3 (0:1)