Liga šampiona počela Mesijevom majstorijom iz slobodnjaka! Het-trik Argentinca i tu je prva recka Barse (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.09.18. | 20:49

PSV pao na Kamp Nou - 4:0 (1:0)

Barsa je uspešno obavila posao na otvaranju Lige šampiona! Katalonci su sa najjačom ekipom dočekali PSV iz Ajndhovena i slavili s 4:0 (1:0) posle fantastičnog pogotka Lionela Mesija iz slobodnog udarca u 32. minutu, ali i njegovog het-trika do kraja meča, uz lep gol Usmana Dembelea- 4:0 (1:0)! Postao je Mesi prvi igrač sa osam het-trikova u Ligi šampiona.

Bio je to meč u kome se otpočetka videlo da Barsa drži konce igre i da je samo pitanje vremena kada će Mesi i drugari dati taj gol kojim će otvoriti protivnika. Posle je sve bilo lakše.

PSV nije došao na Kamp Nou samo da se brani, to je bilo očigledno. Ta činjenica je doprinela tome da Barselona ima više prostora da igra, ali se mora reći da su Filipsovci na ovom duelu imali svoje prilike i da su mogli do gola. Posebno su probleme Barsi pravili Bergvajn i De Jong. Ovaj prvi je maltretirao defanzivce domaćeg tima svojom brzinom.

Utisak je da tim Ernesta Valverdea uprkos ovakvoj utakmici i pobedi ima prostora za još bolju igru.

Ovo je bila takva utakmica u kojoj je Barsa odigrala koliko je trebalo, a do drugog gola je stigla preko Usmana Dembelea u 75. minutu kada je Francuz fantastično pogodio. Treći gol je bio delo Lionela Mesija u 77. minutu, a Argentinac je pogodio i 10 minuta kasnije.

Barsa je završila meč s igračem manje jer je Umtiti isključen zbog dva žuta kartona u završnici meča.

Ipak, svi će pričati o onom golu Mesija iz slobodnjaka.

Namestio se, pogledao, i pogodio u 90 stepeni što se žargonski kaže. Prelep potez za početak Lige šampiona. Uz njegov het-trik!

Lionel Mesi je tako postao tek drugi igrač u istoriji elitnog klupskog takmičenja koji je zatresao mrežu u četrnaest uzastopnih sezona! Pre njega to je učinio samo još legendarni golgeter Real Madrida i kapiten Raul Gonzalez Blanko.