Liverpul ubedljiv, Salah spreman za finale, Čelsijeva bruka za kraj! Minimalci Sitija, Junajteda i Arsenala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.05.18. | 18:00

Egipćanin pogotkom i asistencijom protiv Brajtona napravio lepu uvertiru finala Lige šampiona (4:0). Plavci demolirani na Sent Džejms Parku (3:0)

Liverpul je spustio zavesu na Premijer ligu onako kako dolikuje! Raspucano, sa rekorderom Salahom u prvom planu i laganom trojkom protiv Brajtona (4:0) koja je vratila potpuni mir na Enfildu i podigla samopouzdanje u ekipi Jirgena Klopa pred veliko finale Lige šampiona sa Real Madridom. Sa druge strane, Čelsi je doživeo ono što je zaslužio tokom čitave sezone, a to je katastrofa na Sent Džejms Parku u poslednjem kolu (3:0). Mančester Junajted je još jednom zaokružio drugo mesto na tabeli minimalcem protv Votforda na Teatru snova (1:0), a istim rezultaom, golom u četvrtom minutu nadonkade Siti je stavio tačku na neverovaatnu šampionsku sezonu, za pobedu u Sautemptonu.

Salahov post od tri utakmice bez postignutog gola ozbiljno je zabrinuo sve pristalice Liverpula, ali je Egipćanin pokazao da je zapravo samo udahnuo vazduh za ono najvažnije što ga očekuje 26. maja u Kijevu. U 26. minutu se odlično snašao srcu šesnaestrca gostiju i došao do 32. gola u sezoni, dok je na početku drugog poluvremena odradio čitav posao kod gola Solankea. Prethodno je u finišu prvog poluvremena Dejan Lovren duplirao prednost domaćina na asistenciju Endrjua Robertsona, a onda je i sam levi bek Liverpula zatresao mrežu gostiju, za poslednji pogodak na Enfildu u ovoj sezoni.

Za Čelsijev debakl u Njukaslu bio je odgovoran dvostruki strelac Ajoze Perez, koji je na startu drugog poluvremena, u svega pet minuta nokautirao sastav Antonija Kontea. Plavce je sredinom prvog poluvremena načeo lukavi Dvajt Gejl.

Čini se da je Italijan na neslavan način zatvorio vrata na Stamofordu, jer je jasno da se njegov šampionski tim za svega godinu dana pretvorio u grupu gubitnika, kojima je potreban ozbiljan pshihološki remont pred početak sledeće sezone.

Poslednji pogodak na Old Trafordu postigao je Markus Rašford u 34. minutu, nakon nesebičnog dodavanja Huana Mate, dok je 106. gol Mančester Sitija postigao Gabrijel Žesus. Pobedi su se, na oproštaju Arsena Vengera, radovale i prisalice Arsenala. Tobdžije su slavile, takođe minimalcem, u Hadersfildu, a strelac jedinog gola na toj utakmici bio je Pjer Emerik Obamejan.

Stouk je slavio u Svonsiju (2:1) i povukao domaće Labudove sa sobom u niži rang, dok je Kristal Palas laganim slavljem nad Vest Bromom (2:0) učinio ovu turbulentnu sezonu više nego prijatnom.