Ljuti Ren na ljutu ranu Liona

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.18. | 22:58

Gosti iz Bretanje šokirali Olimpik na njegovom stadionu

Šok u Lionu! Ren je odneo sva tri boda sa stadiona Olimpika i prekinuo niz tri poraza u svim takmičenjima. Ponos Bretanje slavio je sa 2:0 u poslednjoj utakmici 25. kola francuske Lige 1 i osigurao mesto u zlatnoj sredini na tabeli.

Strelci za Ren bili su Vabi Kazri u petom i Džejms Lea u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ekipa iz Bretanje vrlo retko pobeđuje u Lionu, ovo joj je bio tek treći trijumf na terenu Olimpika u poslednjih 12 godina. I baš zbog toga ovaj trijumf dodatno dobija na značaju.

Ren je iskoristio prvu iole ozbiljniju priliku na utakmici da ugrozi protivničku mrežu. Vabi Kazri je iskoristio veoma slabu intervenciju odbrane Liona, izbio sam ispred golmana Liona i rutinski ga savladao.

Sjajnu priliku za izjednačenje Lion je imao u 37. minutu, kada je Bertran Traore pokušao glavom, ali je Tomaš Kubek pokazao da zaslužuje mesto među stativama Rena.

Očekivano, Lion je nastavio sa ofanzivom odmah na početku drugog poluvremena. Kubek je u 47. minutu zaustavio snažan udarac Nabila Fekira, a u nastavku akcije je Maksvel Korne gađao preko gola.

Opsadu bedema pred mrežom gostiju nastavio je Traore u 61. minutu, ali je od svega bio samo korner za Lion, a u nastavku akcije je Memfis Depaj uzdrmao prečku. Holanđanin je i u 68. minutu prokockao dobru priliku za izjednačenje, a ovaj put lopta je otišla malo iznad prečke.

Tamo gde je stao Depaj, u završnici meča nastavio je Nabil Fekir - sa promašajima. A ono što nije pošlo domaćinu za rukom, uradili su gosti u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Lea iskoristio kontranapad i postavio konačan rezultat.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO

Sent Etjen - Marselj 2:2 (1:2)