Lučanci našli u Lazarevcu detelinu s četiri lista

Vreme čitanja: 2min | pet. 21.04.23. | 20:56

Prva pobeda Mladosti još od novembra – 1:0

Uspeo je Tomislav Sivić prošle sezone da napravi nemoguće, da sačuva Novi Pazar u Mozzart Bet Superligi Srbije, a u istu misiju je uspešno krenuo i u Lučanima.

Sa novim trenerom na klupi Mladost je odigrala najbolju utakmicu u prolećnom delu prvenstva i ostvarila prvu pobedu posle 11 kola, odnosno, još od novembra i poslednje jesenje runde. Kolubara je bezmalo ceo meč igrala sa fudbalerom manje posle isključenja golmana Stanivukovića i bio je to preveliki hendikep da bi izbegla poraz – 1:0.

Iako su rezultatski daleko od opasne zone, iako su igrali više od 75 minuta brojčano slabiji, Lazarevčani su napadali sve vreme, stvarali šanse, međutim, nisu imali ni sreće, čak je i stativa sačuvala goste kod najopasnije šanse Kolubare, u 25. minutu, kod šuta Đuranovića.

Meč je počeo perfektno za Mladost: Ćirković je u 8. minutu centrirao, a Stanisavljević je pobegao kapitenu Kolubare Vasiljeviću i postigao vodeći gol. Nakon toga se desilo pomračenje svesti golmanu Lazarevčana i jednom od najboljih igrača ove sezone Stanivukoviću, koji je iz čista mira, držeći loptu u rukama, udario laktom u lice Stanisavljevića. Sudija Minaković je pokazao na penal i dodelio crveni karton čuvaru mreže domaćih.

Bila je to matna situacija, veteran Mirić je tukao sa kreča, a proslavio se rezervni golman Kolubare Popović, koji je taj šut odbranio.

Nastavio je Popović da briljira i u nastavku: u 54. minutu odbranio je situaciju jedan na jedan sa Jojićem, a onda i odbitak koji je došao na nogu Stanisavljeviću. I nakon toga je bio potpuno siguran pred golom, sprečio je Mladost da ne ode u veći „plus“.

S druge strane ni Kolubara nije posustajala sa igračem manje, a Ćorković će imati za čim da žali, jer je u 64. minutu promašio kolosalnu šansu, iz okreta je tukao pored gola.

Uzbuđenja su trajala do poslednje sekunde, ali je Mladost na Sivićevom debiju uspela da prekine crnu seriju i oživi u borbi za opstanak u ligi.

KOLUBARA – MLADOST LUČANI 0:1 (0:1)