Ludnica u Liježu - Standard okrenuo sa igračem manje

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.18. | 19:56

Ekipa Rikara sa Pinta gubila do 87. minuta protiv Muskrona

Standard Lijež je ove sezone izgleda pretplaćen na lude utakmice. A svakako jednu od najluđih ekipa Rikarda sa Pinta odigrala je u nedelju uveče kada je na svom terenu savladala Muskron sa 4:3 u 26. kolu.

Do 87. minuta Standard je gubio sa 3:2 i imao igrača manje na terenu. A onda su Mehdi Karsela Gonzales i Duje Čop napravili dar mar pred golom protivnika i doneli Standardu pobedu.

Prvo je Gonzales u 87. minutu dobro reagovao na dodavanje Mpokua, a konačan rezultat Čop je postavio na asistenciju Sebastijana Pokonjolija.

Ova luda, luda završnica donela je isključenje i za goste, pošto je Omar Govea u 90. minutu dobio drugi žuti, tako je na kraju bilo deset na deset na terenu.

Junak prve Muskronove pobede u Liježu u istoriji mogao je da bude nigerijski napadač Taivo Avonji koji je dao prvi i treći pogodak.

A delovalo je da je upravo taj treći gol, u 76. minutu, i rešio pitanje pobednika u duelu u kome je u samom finišu bilo dosta nervoze, pogotovo kod domaćih.

Standard je poveo u devetom minutu preko Kristijana Luindame i verovatno su domaći navijači očekivali goleadu u nastavku utakmice.

Ali, to se nije desilo. Naprotiv. Igrao se 19. minut kada je Taivo Avonji iskoristio asistenciju Nejtana de Medine i doneo gostima izjednačenje.

Delovalo je da opet da će stvari da dođu na svoje kada je u u 47. minutu Sebastijan Pokonjoli doneo novu prednost Standardu.

Muskron, je međutim, pokazao karakter i hrabrost. U 65. minutu izjednačio je Dorin Rotariju i tada definitivno nagovestio da bi ovo moglo da bude veče Muskrona.

A Standardova kola su baš krenula nizbrdo u 73. minutu kada je strealc prvog gola, Luindama zaradio drugi žuti karton i isključenje.