Ludogorec ubacio u treću, lepi golovi, Lukoki se raspucao! Nikolić izrešetao Zrinjski (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 19.07.16. | 22:33

Bugarski šampion još ubedljiviji protiv Mladosti u revanšu

Ludogorec dočekuje Zvezdu sledećeg utorka posle dva lakša treninga u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Bugarski šampion je u revanšu protiv Mladosti bio još ubedljiviji nego pre šest dana na svom terenu.

Luda Šuma je u Podgorici očitala još jednu fudbalsku lekciju crnogorskom šampionu, slavila sa 3:0 i sa ubedljivih 5:0 posle 180 minuta fudbala zakazala dvomeč sa Crvenom zvezdom u trećem kolu.

Bugari su opet dominirali, držali situaciju pod kontrolom i ni u jednom trenutku nisu dozvolili Podgoričanima da im ozbiljnije zaprete. Kao da su i igrači crnogorskog tima bili svesni da ne mogu mnogo protiv Ludgoreca pa su igrali bez nekog većeg entuzijazma i želje.

Ludogorec je počeo meč u sastavu: Stojanov - Minev, Moci, Plastun,  Pimijenta - Saša Lukas, Đakov - Lukoki, Marselinjo, Vanderson - Kafu.

U nastavku su šansu dobili: Kešeru, Prepelica i Andrijanantenaina

U odnosu na prvi meč, trener Dermendžijev je napravio dve izmene. Na desnom beku je Sisinja zamenio veteran Minev, dok je uz kapitena Đakova u manveru igrao Saša Lukas, Vanderson i Marselinjo su pomereni napred, a Žunior Kvišada je ispao iz tima.

Mladost se držala pola sata, imala je i poništen gol zbog ofsajda, a onda je krenula kanonada… U 33. minutu je kapiten gostiju Kozmin Moci propustio idealnu priliku da donese vođstvo svom timu. Golman Ljuljanović mu je odbranio penal, ali je samo odložio ono što je bilo neminovno.

U 39. minutu je Džodi Lukoki načeo Mladost posle lepog solo prodora i još lepše završnice. Holanđanin u prethodnoj sezoni nije dao nijedan gol, ali se ovog leta raspucao na pripremama i dobru formu preneo u takmičarske mečeve. Na 2:0 je povisio Vanderson u 48. minutu pošto je promešao odbranu Crnogoraca i rutinski poslao loptu u mrežu. Konačnih 3:0 je postavio Lukoki posle još jedne solo završnice.

Ludgorec dočekuje Crvenu zvezdu narednog utorka.

Plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona je obezbedila i Legija. Poljski šampion je posle 1:1 u Mostaru, na svom terenu lako izašao na kraj sa Zrinjskim. Junak pobede od 2:0 je bio dvostruki strelac Nemanja Nikolić. Srbin koji igra za Mađarsku je Hercegovce načeo golom iz penala, a potom stavio tačku kada je umakao odbrani gostiju.