Nemanja Matić (AFP)

Matić je rekorder u ligi po žutim kartonima ali bitno da je Renu krenulo

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.11.23. | 19:13

Ofanziva se isplatila Stefanu

Bio je Ren u užasnoj seriji rezultata u domaćem prvenstvu i morao je nešto da menja. Posle samo jednog osvojenog boda u pet mečeva, ceh je platio trener Bruno Ženesio kojem nisu pomogli ni dobri rezultati u Evropi. Na klupu se posle dve i po godine vratio Žilijan Stefan i razmrdao tim iz Bretanje.

Ren je danas prekinuo loš niz i savladao jedno od najprijatnijih iznenađenja Rems – 3:1.

Izveo je Stefan ceo napadački arsenal, gurnuo u startnu postavu ofanzivce Burižoa, Terijea, Guirija, Kalimuenda i to mu se isplatilo.

Novopečeni alžirski reprezentativac Amin Guiri je pogodio već posle četiri minuta nakon gužve pred golom gostiju i od tog trenutka je domaći tim stao. Bilo je pitanje momenta kada će se gosti počastiti i desilo se to u poslednjim sekundima prvog poluvremena. Dijakiteov gol glavom je priznao VAR nakon greške sudije.

Koliko je finiš prvog poluvremena bio dobar za goste toliko je početak drugog za domaće. Tek što su krenuli sa centra, napravili su sjajnu akciju koju je posle 18 sekundi igre golom krunisao Burižo.

Opet je vođstvo uspavalo domaće i samo su ih sjajne odbrane veterana Mandande sprečile da prime drugi gol. U jeku Remsovih napada, Ren je došao do trećeg gola kojim je rešio utakmicu. Burižo je ovog puta bio asistent, a egzekutor belgijski štoper Artur Teat. Ubrzo posle toga je srpski vezista Nemanja Matić dobio žuti karton, njegov šesti u sezoni po čemu je rekorder Lige 1 ali je izdržao do kraja i imao veliki ulogu u čuvanju vođstva.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO

PSŽ - Monako 5:2 (2:1)

/Ramos 18, Embaše 39p, Dembele 70, Vitinja 72, Kolo Muani 90+6 - Minamino 22, Balogun 75/

Klermon - Lans 0:3 (0:1)