Mažić oštetio Partizan za penal u Nišu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.09.18. | 19:45

Kontroverzna situacija u 36. minutu

U derbiju kola, Partizan je u prvom poluvremenu oštećen za penal u Nišu pri vođstvu Radničkog od 1:0.

U 36. minutu јe došlo do pravog karambola u kaznenom prostoru Nišlija. Prvo je Rikardo sjajno šutirao glavom, a golman Ristić još lepše odrbanio. Potom je Zakarić promašio prazan gol sa tri metra, lopta se od prečke odbila do Jankovića koji је šutirao iz prve. I tu dolazimo do spornog detalja.

Pankov je pokušao loptu da zaustavi glavom, ali ju je zaustavio rukom. Sudija Mažić je bio na nekoliko metara od spornog dađaja, ali se nije oglasio.

Uprkos tom što je Pankov skrenuo loptu rukom, ona je umalo završila u golu. Umalo, ali nije jer je Ristić uspeo da je zaustavi na gol-liniji. Partizan nije imаo sreće, ali je i oštećen za čist penal. Loša odluka najboljeg srpskog sudije...