Stari znanac sa srpskih terena: Georgi Merebašvili

Merebašvili zapečatio gruzijsku promociju, zablistao i mali kojeg juri Barselona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.11.18. | 19:50

Bez iznenađenja u Tbilisiju...

Poslednje kolo u D diviziji Lige nacija, tačnije u njenoj prvoj grupi, bila je samo puka formalnost. Odranije smo znali da će Gruzija kao lider izboriti plasman u viši rang dok će preostali timovi ostati u ovom društvu i u sledećem izdanju novog UEFA takmičenja.

U slavljeničkoj atmosferi u Tbilisiju nije bilo iznenađenja. Kazahstan je bio preslab za razigranu selekciju Vladimira Vajsa, iako je rezultatski prošao jako dobro pošto je izgubio samo sa 2:1. Odoleo je gostujući tim u prvih 45 minuta, ali nije imao snage da se izbori za remi.

Publiku u gruzijskoj prestonici razgalio je nekadašnji prvotimac Vojvodine Georgi Merebašvili, koji i u 32. godini igra stnadardno za svoj nacionalni tim. Vezista poljskog Plocka pomalo srećno je glavom zatresao mrežu Kazahstana u 59. minutu i tako pečatirao promociju Gruzije u viši rang.

Sjajnu partiju na ovom meču u finišu upotpunio je i dečko koji tek dolazi, 19-godišnji Giorgi Čakvetadze. Napadač belgijskog Genta kojeg navodno prati i Barselona, a koji je majstorski šutirao i matirao gostujućeg golmana za 2:0. Talentovani ofanzivac je prethodno i asistirao za vođstvo Merebašviliju, zbog čega mu je skandirao ceo stadion u finišu kada je napustio igru.

Sve što su gosti uradili na ovom meču bio je počasni pogodak Omirtajeva u 90. minutu.

U drugom meču ove grupe Andora i Letonija igrali su bez golova.