MITAAAAARRRRR!!! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.12.18. | 17:55

Srpski napadač golom u nadoknadi još jednom pokazao zbog čega je veliki miljenik Fulamove publke - 1:0

Mirisalo je na potpuni očaj, na početak puta bez povratka, a onda je grom iz vedra neba pogodio Krejven Kotidž. Dodatnu buru napravio je Abubakar Kamara, koji je u 81. minutu oteo loptu Aleksandru Mitroviću i promašio jedanaesterac, ali je sreća pogledala Fulam u 91. minutu. Sesenjon je povukao kontranapad, sačekao je Mitrovića i njegov znak da mu doda loptu, a onda je srpski napadač u svom stilu prekinuo seriju mečeva bez gola, ali pobede svog tima. U Londonu je pao slabašni Hadersfild - 1:0 (0:0).

Da nije bilo tako ko zna šta bi se posle meča dogodilo u svlačionici Fulama. Kamara, koji je mnogo puta mašio jedanaesterce, ispao je krajnje nekorektan prema Mitroviću, ali i Tomu Kerniju, koji u ovakvim situacijama imaju prednost. Mitrović se bunio na samom početku, pokazao je rukama i ka Ranijeriju, ali je potom dao podršku svom saigraču. Ipak, to nije pomoglo, usledio je loš udarac i odbrana Jonasa Losla.

Ipak, na kraju je sve došlo na svoje mesto, a Mitrović još jednom pokazao zbog čega je veliki miljenik Fulamove publike. Ranijerijev tim je tako došao do treće pobede u sezoni i prišao na svega bod zaostatka Kardifu, koji je prvi iznad crte i zone ispadanja.

Hadersfild je uspeo domaćina da uvuče u negativan ritam tokom meča, Fulam gotovo da u prvih 45 minuta nije imao nijednu veliku šansu, ali se to promenilo u nastavku utakmice. Ranijeri je uveo Le Maršana i Kamaru, kasnije i džokera Sesenjona, što imalo ogromnog uticaja na tok meča.

Prvi je pretio Čembers, potom Brajan, a onda i Mitrović, međutim, Losl je za sve to imao rešenje, baš kao i za Kamarin jedanaesterac. Ipak, Danac nije imao magični štapić i za odlučujuću situaciju na utakmici, krenuo je na vreme, ali je srpski napadač uspeo da provuče loptu ispod njega i donese nezapamćeno slavlje publici na Krejven Kotidžu.

Fulamu je ovo bio poslednji trenutak za slavlje, pošto ih u naredna tri kola očekuju mečevi sa Arsenalom i Totenhemom, gde će biti pakleno teško nadati se pozitivnom skoru. Sa druge strane, Hadersfild je u praktično bezizlaznoj situaciji, ovo mu je sedmi uzastopni poraz, pa se ne vidi način na koji bi mogao da se izvuče iz ove katastrofalne situacije.