Mitar i Jokan da pošalju zahvalnicu Ovnovima

Vreme čitanja: 1min | uto. 24.04.18. | 22:54

Derbi tukao Kardif, ima još nade za Fulam...

Fulam, Aleksandar Mitrović i Slaviša Jokanović još večeras da pošalju zahvalnicu na Prajd park! Istina, Ovnovi su večeras igrali za sebe, jer se i te kako bore za plasman u plej-of, ali ovaj njihov trijumf nad Kardifom (3:1) produžio je nadu srpskom tandemu sa Krejven kotidža da može direktno u Premijer ligu.

Velšani su čak imali prednost, vodili su golom Kaluma Patersona od 28. minuta, međutim domaćin je na poluvremenu  doživeo potpuni "restart" i zaigrao kako ume, a sve potom materijalizovao u poslednjih 20 minuta. Junak preokreta je iskusni napadač Kameron Džerom, dvostruki strelac u 69 i 90. minutu. Velike zasluge idu i Čehu Mateju Vidri, koji je u 82. minutu pogodio za preokret. Bio je to njegov 20. pogodak u sezoni. Zanimljivo, on je na teren kročio tek u 60. minutu...

Posle ovog poraza, Kardif je ostao na samo jednom bodu prednosti u odnosu na Fulam. Do kraja je preostalo da se odigraju još dve runde. Sve bi trebalo da bude gotovo do 6. maja. Velšani i dalje sve imaju u svojim rukama, ali ako jednom kiksnu... Četa Nila Vornoka igra još protiv Hala u gostima i Redinga kod kuće, dok Fulam čeka Sanderlend i ide Birmingemu.

Zanimljive dve nedelje su pred nama i konačni rasplet u Čempionšipu.

U drugoj odloženoj utakmici večeras Notingem Forest je savladao Barnsli sa 3:0 i šanse za opstanak učinio mu još manjim...