Mladost išamarala Čuku na Brdu! Napredak silan u Čačku

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.10.18. | 19:10

Na obe utakmice gosti postigli po četiri gola

Očekivana pobeda Napretka u Čačku, mada možda i lakša no što se očekivalo, te veliki debakl Čukaričkog u sudaru sa ekipom Mladosti na Banovom brdu za kraj današnjeg programa u osmini finala Kupa Srbije. Mladost je deklasirala trećeplasirani tim Superlige sa ubedljivih 4:1 u Beogradu, dok je Napredak bio još ubedljiviji na gostovanju kod Borca – 4:0.

Držali su se Čačani u prvih 45 minuta, ali je u nastavku meča kvalitet kruševačkog tima isplivao na površinu. Dva puta Ibrahima Ndiaje, po jednom Enver Alivodić i Aleksa Vukanović i Napredak je opravdao ulogu favorita u sudaru sa čačanskim drugoligašem.

Taj rezultat je i bio očekivan, ali teško da je iko mogao da pretpostavi kakav brodolom čeka Čuku. Tim koji je u proteklih pet kola u Superligi ispustio samo dva boda potpuno je nadigran na Brdu. Bilo je istina tu prilika za domaće, mogao je meč da bude i značajno drugačiji, ali je Mladost apsolutno zasluženo slavila.

Predrag Pavlović je sa dva gola u prvom poluvremenu najavio konačan ishod, Miladin Stevanović je potom vratio neizvesnost u meč, ali je ona potrajala svega minut koliko je trebalo Janku Tumbaseviću da gostima iz Lučana vrati uverljivu prednost. Za kraj, Petar Jovanović, bivši igrač Čukaričkog i asistent kod prvog gola Mladosti, i četvrti put trese mrežu Nemanje Belića – 4:1.

Do Evrope samo preko prvenstva. Jedini izlaz za Čukarički.